Futbol şansı…

Uzun yıllardır izlediğim en kötü Sakaryaspor’du…

Sakaryaspor, mücadelesi dışında tek pozisyon dahi üretemediği maçı başta Oğuz Çalışkan’ın mükemmel performansı ve biraz da futbol şansıyla kazanıp seriyi sürdürdü.

Her şeyden önce kazanıp seriyi sürdürmek güzel. Ancak Sakaryaspor’da saha içinde işler iyi gitmiyor. Rakibimiz Eyüpspor, Sakaryaspor dersine iyi çalışarak gelmiş. Sakaryaspor’un orta saha ve savunmadaki zaaflarını ezberleyen Eyüpspor çok net pozisyonlar buldu.

Sakaryaspor ise koca 90 dakikayı kaleye şut çekmeden bitirdi! Rakipleri analiz kısmında da büyük sıkıntı yaşıyoruz. Bu açıkça görülüyor.

47’nci dakikada Abdülaziz Solmaz kendi getirdiği topta şutunu çekti kaleciden topta Eyüpspor’un 3 numaralı oyuncusu golü adeta bize hediye etti.

Orta sahamız evlere şenlik. Taşkın-Denis ikilisi ile bu işi olmuyor. Olmaya da niyeti yok. Serkan, form düşüklüğü nedeniyle tercih edilmezken, sakatlıktan yeni çıkan Nuri Fatih Aydın bu karşılaşmada sadece maç havasını solusun diye kadroya alındı sanırım! Nuri Fatih Aydın kadroya girebiliyorsa yeri yedek kulübesi olmamalı. Henüz hazır değil ise Nuri Fatih’in 18’de işi ne?

Aydın Yılmaz’ın ne zaman kendine geleceğini büyük bir merakla bekliyorum. Son iki maçta biraz kıpırdanan Aydın dün Eyüpspor karşısında yine yokları oynadı.

Savunma S.O.S veriyor. Son dört maçı kazandık ancak rakiplere verdiğimiz pozisyonları saymakla bitiremeyiz. 4 maçtır gerçekten futbol şansı Sakaryaspor’un yanında!

Eyüpspor karşısında da maçın adamı Oğuz Çalışkan oluyorsa oturup düşünmek gerekiyor. Suat hoca maçtan sonra “Oğuz işini yapıyor. İyi olduğu için kalede” yorumunu yaptı. Eyvallah… Ama yapmayanlar ne olacak? Oğuz nereye kadar bizi kurtaracak!

Kazanıyoruz, iyi bir seri yakaldık. Fakat bu futbolla gerçekten işimiz çok zor.

YORUM EKLE

banner7

banner6