Futbolcular inançlı

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü yurdumuz da üzüntü durumlar yaşanmasına sebep oldu. Şan alınan tedbirlerle hastalıkla mücadele savaşı veriliyor.

“Evde Kal” parolasıyla önlemleriyle hayatı felç eden durumdan kurtulmaya çalışılıyor. Dualarımız ve önlemlere uyma ile bir an evvel hayatın normale dönmesini bekliyoruz.

Spora gelince tüm etkinliklere verilen tatiller sürüyor. Sakaryalı spor severlerin gönül bağı olan Sakaryaspor’da hazır kıta olarak federasyondan gelecek haberleri bekliyor. Sporcular meslekleri gereği profesyonel düşünceleri içinde kendilerini hem psikolojikman hem de bireysel çalışmalarla kendilerini sezona göre hazır halde tutmaya çalışıyor.

Sakaryaspor’un lig karnesinde güzel neticelere imza atıldığını gözlemledik. Şanssız puan kayıplarımız oldu. Örneğin; oynan iki Velimeşespor maçlarında yaşana 6 puanlık kayıplar gibi unutulmuyor bu konuşuluyor. Rakiplerinde böyle kayıpları var. Onun için pek üzülmeye gerekte yok. Çünkü sporun içinde böyle kayıplar yaşanabiliyor. Üç büyükler dediğimiz takımların karnelerinde de böyle zayıflar var.

Eğer ligler oynanırsa Sakaryaspor hesaplarını en az puan kayıplarına göre yapacak. Yarıştaki rakiplerle oynanacak maçları çok önemli. Bandırmaspor’un arayı epey açması var ama Sakaryaspor üç puanlık maçlar oynayacak. Tuzlaspor ile Kastamonuspor ile de üç puanlık maçlar oynayacak.

Sezon için maçlardan sonra teknik adam ve sporcularımızın basın toplantılarında söylediklerine bakıldığında en başta kaptan Oğuz Çalışkan’ın sözlerini doğruluğunu gördük. Bu sözler maçlarda söylenmedi. Oğuz, “Bizlerin inancı takımımıdi. zın iyi yerde bitireceği şeklindedir’ ifadelerini defalarca kullandı. Keza arkadaşlarının da ayrı düşüncelerinin aynı olduğunu da söyledi.

Şimdi de aynı duygularla haber bekliyorlar. Ara transferlerin uyumunu iyi bağlayan Şaban Yıldırım hocamız, sabırla takıma dahil olup randıman vereceklerle yeri ve zamanı geldiğinde forma verdi. Kadrosu genişledi. İyi yola girildi. Bekleyiş var ama nasıl sonuca bağlanır o da bilinmiyor.

YORUM EKLE