Galibiyet güzeldir

Sakaryaspor kritik Kastamonu deplasmanında iyi futbol oynamamasına rağmen mücadelesi ve iyi savunmasıyla uç puanı almayı basardı.

Suat Kaya ile yolların ayrılması sonrası küskünler yeniden formalarına kavuştu. Maça istekli başlayan ekibimizde suskun isim Okan Baydemir’in golüyle öne geçtik. Bu golden sonra orta sahayı sağlam tutup ikinci golü aradık. Abdülaziz Solmaz, biri direk olmak üzere üç pozisyon bulmasına rağmen farkın açılmasını başaramadı.

İkinci yarıda ise tamamen skoru koruma psikolojisi ile oynayan bir Sakaryaspor vardı sahada. Tek elle tutulur pozisyonda Berk İsmail Ünsal’ın penaltısını hakem es geçti. Buz gibi penaltımız verilmedi!

Kastamonuspor karşısında çok iyi bir futbol oynamasak da hedef maçımızdan galibiyetle ayrıldı. Rakiplerimizin de puan kaybı yaşadığı haftada değim yerindeyse altın değerinde bir galibiyete imza atmış olduk.

Oyuna gelince Serkan-Nuri Fatih ikilisinin verimsizliği, Abdülaziz’in bonkörlüğü Berk İsmail’in ise hareketsizliğine rağmen istediğimizi aldık.

Şimdi zirveyle 10, play-off hattı ile puan farkı 6’ya indi.  Artık kalan iki maçı da kazanıp devre arasına iyi girmek gerekiyor.

Altyapı antrenörümüz Murat Balaban’ı da kutluyorum. Zor maçta üzerine düseni yaptı. Takımı bu zorlu karşılaşmaya en iyi şekilde hazırladı. Artık top yönetimde… Hoca konusu kısa surede bitmeli. Sakaryaspor2u hedefe taşıyacak olan doğru ismin belirlenip takımın başına getirmesi gerekiyor.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
La edri
La edri - 8 ay Önce

Sn. Şenol çivicik
Lütfen profil fotosu için çivi gibi dik poz verin
Kafanız sola yatık poz vermişsiniz