Galibiyet olmalı

Sporda  böyle sipariş gibi neticeler istenmez ama Sakaryaspor lig maçlarındaki gidişatından dolayı artık sevenleri tarafından maçı kazanması, üç puanlık karşılaşmalar oynanması istenir hale geldi.

Şehrin kalbi Sakaryaspor için atıyor. Üst üste kaybedilen bir üst lige çıkmanın artık zamanı geldiğine inanılarak renkli geçen bir kongrede yaşandı. Daha evvel tecrübeli olan Cevat Ekşi’nin seçimi kazanmasıyla da ümitler daha da arttı. 

Yönetimin belli oluşu görev taksimatlarının hemen yapılması, her Sakaryaspor taraftarının isteyeceği teknik adam İsmail Ertekin’in getirilişi ve teker teker yeni oyuncuları takıma kazandırmalarıyla iyi yolda hareketler yapıldığını gözlemledik.

İlk deplasman maçının üç puanla tamamlanmasıyla ümitler daha da artmıştı. Sayın Ekrem Yüce’nin de takıma katkılarının mükemmel oluşuyla tekrar artık bu yıl bir üst lige çıkarız görüşlerine de girildi.

Kendi evimizdeki Eyüpspor maçında takımın futbolu pek olumlu gözükmedi. İkinci yarıda mağlubiyetten beraberliğe gelindi ama rakibin son 10 dakikada bir eksik duruma düşüşünden faydalanılamadı. İki puanda kaçmış oldu.

Keza Tarsus İdmanyurdu deplasmanı da beraberlikle sonuçlanınca neden böyle oluyor sorguları başladı. Teknik adam Ertekin’in de beyanatlarından anlaşıldığına göre ‘Artık bu gişe son vermeliyiz’ diyerek görüşlerini duyurdu. Şimdi muhteşem taraftarlarımız belki statlarda yok ama kendi evimizin avantajından artık sonuç olarak 3 puan olsun diye taraftarımız var. Sakaryaspor’da üç puanlık maçlarına zaman geçmeden başlamalıdır.                            

YORUM EKLE