Galibiyeti hatırladık

Sakaryaspor, ligdeki beraberlik serisine Tarsus İdmanyurdu karşısında son verdi. Serdar Bozkurt yönetiminde ilk üç puanını alan ve galibiyeti hatırlayan yeşil-siyahlı ekibimiz oynadığı futbolla da umut verdi.

Serdar Bozkurt’un göreve gelmesinin ardından çıktığı iki maçtan beraberlikle ayrılan Sakaryaspor için Tarsus İdmanyurdu karşılaşmasında alınacak galibiyetin önemi büyüktü. Bozkurt yönetiminde futbolunda toparlanma olan ve mücadele gücü artan Sakaryaspor, Tarsus karşısında bunu gösterdi. Özellikle kanatları iyi kullanarak hücum oyuncularına bir hayli orta yapıldı. Sakaryaspor’da bunu sezon başından beri bunları görmüyorduk! Kanatlardan ortalar gelince de pozisyona girme sayısı yükselmiş oldu. Pozisyonlarda golleri getirdi. Böyle olunca özlediğimiz farklı galibiyette gelmiş oldu.  

Tarsus önünde Berk İsmail attığı iki golle moral buldu. Onun da takımında buna ihtiyacı vardı. Berk’in golleri kadar sezon başından bu yana beklenenin çok altında kalan Alpay’ın asistleriyle geri dönüşü de dikkat çekti. Sakaryaspor’da mücadele ve isteğin arttığı gözlenirken, yenilen kolay gol hastalığına ise çözüm bulunamıyor! Şuana kadar takımın başında görev yapan üç teknik adamın da şuana kadar çözemediği bu sorun fiziksel güç artmadığı sürece de biteceğe benzemiyor. Her şeye rağmen alınan galibiyet üç haftalık özlemi bitirirken takımın da keyfini yerine getirmiş oldu. 

Lider Eyüpspor’un yoluna kayıpsız devam ettiği sürece Sakaryaspor’un oynayacağı ve kazanacağı maçlar play-off hazırlığının ötesine geçmeyecek! Bizim bu hale gelmemizde iç sahadaki kötü performansın büyük etkisi var. Yeşil-Siyahlı ekibimiz bu senede 4 yıldır olduğu gibi da direkt şampiyonluk hedefinden uzaklaştırarak abonesi olduğumuz play-offa çevirdi! Artık harcanan yüksek paralarla kurulan takımlar ve istenen sonuçların alınamamasıyla sonuçlanan hayal kırıklığıyla dolu sezonlar istemiyoruz.

Saha içinde bunlar olurken gözlerde kongreye çevrilmeye başladı. Mevcut yönetim ve kongrede aday olacak isimler gözlerini ay sonunda devletin alacağı karara çevirdi. 28 Şubat’a kadar uzatılan kongre yasaklarının süresinin uzatılıp uzatılmayacağı merak konusu oldu.  7-14 Mart tarihleri arasında yapılacak kongrenin durumunu başta yönetim, teknik heyet ve futbolcuların tamamı dört gözle bekliyor.  Öyle ki bu konuda da artık kesin bir karar alınsın ve gereken yapılsın. Bana kalsa mevcut yönetim sezona başladığı gibi sezonu bitirmeli! Kurulan takım, ödenen paralar ve sezon sonunda başarı ve başarısızlık şuan onların hakkı olarak gözüküyor. 

YORUM EKLE