Galibiyeti istedik ve pes etmedik

Geçen hafta Niğde karşısında alınan sancılı galibiyetin ardından lige tutunmak adına Vanspor maçı büyük önem taşıyordu.

Yeşil-Siyahlı temsilcimiz Vanspor karşısında maça sezonun en coşkulu, en istekli başlangıcını yaptı. Ancak rakip ilk atağında golü buldu. Ardından Canberk Özdemir’in hatasını iyi değerlendiren Vanspor 32’de durumu 2-0’a getirdi.

2-0’dan sonra Sakaryasporlu futbolcular pes etmedi. 42’de rakibin 10 kişi kalması ve ilk yarı bitmeden Yaser Hacımutsfaoğlu ile gelen gol dengeleri değiştirdi. Yaser’e golü attıran Canberk Özdemir güzel bir asistle hatasını telafi etti.

İkinci yarıda çok daha farklı bir takım vardı sahada. Bu maçı kazanacaklarının mesajını veren Sakaryaspor üst üste bulduğu goller ile mükemmel bir geri dönüşe imza attı ve 4 golle sahadan galip ayrıldı.

İlk kez çift forvetle çıktığımız bir maçta Berk-Yaser ikilisinin uyumu Abdülaziz Solmaz’ın bu maçta kendine gelerek sorumluluk alması, Aydın Yılmaz’ın istek ve arzusu kazanılan galibiyetle önemli rol oynadı.

Sakaryaspor bu galibiyeti sonuna kadar hak etti. Lig’de ilk kez üst üste maç kazandık. Vanspor karşısındaki takım ilerleyen haftalar için herkese umut verdi. Futbolculardaki özgüvenin yerine geldiği takım içindeki motivasyonun her geçen gün yükseldiği gözleniyor.

Önümüzde serinin devamı için avantajlı bir fikstür bulunuyor. İnşallah aynı istek ve arzuyla yolumuza devam ederiz.

YORUM EKLE