12 yıl önce Sapanca'da Şehit olmuştu... 

Sapanca'da ekip arkadaşının kaza ateşi sonucu Şehit olan polis memurunun ailesine bayram ziyareti yapıldı... 

12 yıl önce Sapanca'da Şehit olmuştu... 

 Mersin Valisi Ali İhsan Su, eşi Zeliha Su ile birlikte vatan savunmasında şehadet makamına erişen şehitlerin ailelerini evlerinde ziyaret etti.  
Bu kapsamda 2008 yılında Sapanca'da şehit olan Polis Memuru Ahmet Sargın’ın ailesini ziyaret eden Vali Ali İhsan Su ve eşi Zeliha Su, ziyaret sırasında aile üyeleri ile bir süre sohbet ederek bayramlarını kutladı. 

12 YIL ÖNCE NE OLMUŞTU?
23 Ağustos 2008'de Sapanca'da askere gidecek olan mahalle gençleri için bir asker eğlentisi düzenledi. Asker eğlentisini kontrol etmek ve saat 24:00'te sonlandırılmasını ikaz etmek üzere sivil polis ekibi bölgeye geldi. 
Bölgeye gelen polis memurlarına alkollü olduğu öğrenilen kimliği açıklanmayan bir şahıs küfürlü sözler ve hakaretler edince polis ekipleri şahsı gözaltına almak istedi.
 Şahsın gözaltına alınması sırasında bir grup toplanarak polislere mukavemette bulununca görevli ekipte bulunan polislerden M. İ. kalabalığın dağılması için 3 el havaya ateş etti.
 Çıkan kargaşa sırasında polis memuru M. İ.'in silahının kazaen tekrar ateş alması sonucunda görevli ekipte bulunan polis memuru Ahmet Sargın (41) yaralandı. 
Göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralanan Sargın arkadaşları tarafından ağır yaralı olarak kaldırıldığı Sapanca ilçe Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.
 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER