21 Haziran Kurtuluş Günü'nde şehitler unutulmadı

Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılında, Yorgalar Şehitliği’nde anma programı düzenlendi. Başkan Mutlu Işıksu ve Kaymakam Yusuf Ziya Çelikkaya’nın katıldığı programda şehitlerin ruhuna dualar okundu. Başkan Işıksu, “Kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

21 Haziran Kurtuluş Günü'nde şehitler unutulmadı

Yorgalar Şehitliği

21 Haziran Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı, koronavirüs salgını nedeniyle Adapazarı Belediyesi ve Adapazarı Kaymakamlığı iş birliği ile mütevazı etkinliklerle kutlanıyor. Adapazarı Belediyesi ve Başkan Mutlu Işıksu tarafından geçmişten günümüze fotoğrafların yer aldığı, senaryosu ve metinleri ile oldukça beğeni kazanan kısa film paylaşımının ardından Yorgalar Şehitliği’nde bir tören düzenlendi.

Bir Asra Bir Kala

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Mustafa Çolak ve Adapazarı İlçe Müftü Yardımcısı Mustafa Kömü’nün katıldığı anma programında, şehitlerin ruhuna dualar okundu. Başkan Mutlu Işıksu, “Salgın dolayısı ile toplum sağlığına verdiğimiz önem ve dikkatle bu yıl mütevazı bir kutlama yapmak istedik. İnşallah önümüzdeki yıl, Adapazarı’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı. Bir asra yakışan etkinlikler düzenlemek arzusundayız. Kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; programlarımızda bizlerle olan Sn. Kaymakamımıza ve katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER