7 kıtadan öğrenci bu masada buluştu

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Sakarya’da öğrenim gören 7 kıtadan 3 bin öğrencinin üye olduğu öğrenci toplulukları başkanlarıyla bir araya geldi.

7 kıtadan öğrenci bu masada buluştu

Yedirenk Uluslararası  Öğrenci Derneği Sakarya'da kurulan uluslararası öğrenci topluluklarının başkanlarıyla tanışma programı düzenledi. Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılan programa Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da katıldı.
Sakarya'da eğitim gören 3 bini aşkın misafir öğrenci tarafından seçilen topluluk başkanlarının katıldığı program Sakarya Üniversitesinde gerçekleştirildi.


Programın açılış konuşmasını yapan Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Bünyamin GÖL  Dernek olarak bütün birimlerimizle yanınızdayız mesajını verdi.  Daha sonra öğrencilere hitap eden Rektör Prof. Dr. Fatih SAVAŞAN “Üniversitemizde 3 binden fazla uluslararası öğrenciyi ağırlamaktayız. Her biriniz bizim için kıymetlisiniz. Dolayısıyla biz her zaman başta Öğrenci İşleri Daire Başkanlığımız olmak üzere tüm birimlerimizle sizleri desteklemek istiyoruz.  Olası problemlerin üstesinden gelmede öğrencilerimize yardım etmek için  gayret gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.


Programın devamında Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından yapılacak  etkinlikler ve faaliyetler üzerinde fikir alışverişi yapıldı.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER