Acılı eşin açıklaması olay oldu. Dava açacak... 

Hendek'teki havai fişek fabrikasında yaşanan fabrikada eşini kaybeden Salih Çelik, bir basın kuruluşuna yaptığı açıklamanın çarpıtıldığını söyleyerek dava açacağını ifade etti 

Acılı eşin açıklaması olay oldu. Dava açacak... 

 Sakarya Hendek’te havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada eşi Havva Çelik'i  kaybeden Salih Çelik, ulusal yayın yapan medyascope sitesinden Fırat Fıstık'a bir açıklama yaptı. 
Çelik, görüntülü açıklamada; "Milleti kandırıyorlar, algı operasyonu yapıyorlar. Hangi 4 kişi... Ben hastanedeyken geldi kaç tane ceset. En az 80 - 90 kişi ölü var burada. Biz ne konuşursak konuşalım bu fabrikayı bir kaç zaman sonra başka isim altında yine açacaklar" ifadelerini kullandı. 


Bu açıklamaların sosyal medyada gündem olmasından sonra acılı adam bu İhlas Haber Ajansına (İHA) konuştu. 


Çelik kime röportaj verdiğini bilmeden kendisine gelen yanlış bilgiye dayanarak olayın acısıyla röportaj verdiğini belirterek, “Devletimiz her şeyi biliyor. Vefat sayısı için dört diyorsa 4’tür. Ben vefat sayısını 80 dediysem o bize gelen yanlış bilgidendir. Biz canımız yandığı için kim ne diyorsa ona inanmak zorundayız” dedi.


Gelen basın mensubunun “canlı yayın yok” diyerek konuşturduğunu ifade eden Çelik, “Bu kimse mahkemeye vereceğim. Bana sadece ve sadece gazetede yazdıracağım. Ben orada yaralıyken, beni konuşturup bunu piyasaya sürmesi çok ayıp. Maddi ve manevi tazminat davası açacağım” diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 18:42
banner3
YORUM EKLE