Adapazarı'nda 3'ü bir yerde yıkım ihalesi!

Adapazarı Belediyesi, iki okul ve eski Hızırtepe Erkek Yetiştirme Yurdunun yıkımı için düğmeye bastı. Binaların yıkımı karşılığında hurda ve atıklarının satışının ihalesi 9 Ekim'de yapılacak

Adapazarı'nda 3'ü bir yerde yıkım ihalesi!

Adapazarı Belediyesi, Hızırtepe Mahallesi'nde bulunan eski Erkek Yetiştirme Yurdu ile Karaosman Mahallesi'ndeki Kurtuluş ve Tepekum Mahallesi'ndeki Mehmet Nuri İlkokulunun yıkımı için ihaleye çıkıyor. Binaların yıkımı karşılığında hurda ve atıklarının satışının yapılacağı ihale 9 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek. 
MUHAMMEN BEDEL
Hızırtepe’deki yurt binasının yıkımı için 57 bin 775 lira muhammen bedel belirlendi. Son yıllarda atıl vaziyette kaldığı için madde bağımlılarının yuvası haline gelen yurt binasının yıkımına ihalenin belli olmasının hemen ardından başlanacağı öğrenildi. Mahalle sakinleri yurt binasının yıkılacak olmasından mutlu olduğunu söyledi. 
TEMMUZ İHALEYE ÇIKMIŞTI
Adapazarı Belediyesi, 4 yıl önce boşaltılan ve harabeye dönen Hızırtepe'deki eski Erkek Yetiştirme Yurdu için 19 Temmuz'da da ihale yapmış, ancak ihaleyi kazanan firmanın sözleşme imzalamaması üzerine iptal edilmişti. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 02:22
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER