Adil öksüz NATO kışlasında kalmış

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini Akıncı Üssünden yöneten Adil Öksüz'ün Almanya'daki NATO kışlasında kaldığı ortaya çıktı 

Adil öksüz NATO kışlasında kalmış

Sözcü Gazetesinden Ali Gülen'in haberine göre;darbe girişimi sonrası Türkiye'den kaçan üst düzey FETÖ'cüler ilk olarak, Amerikan Ordusu ve NATO tarafından kullanılan Almanya'daki Heidelberg'in güneyindeki Campbell Kışlası ve onun yanındaki Mark Twain Village'de ağırlandı.  Darbe girişimini Akıncı üssünde yöneten eski SAÜ öğretim üyesi Adil Öksüz’ün de kışlada aylarca kaldığı ortaya çıktı.


Öksüz'ün, halen Almanya'da olup olmadığı sorularına ise, “Kişisel bilgileri koruma yasası” gereği cevap verilmiyor. Heidelberg, kaçak savcı Zekeriya Öz'ün de buluntuğu belirtilen Speyer'e yakın. Böylece, Heidelberg-Speyer-Mannheim ve Ludwigshafen bölgesinin, FETÖ'cülerin ana merkezi olduğu bilgileri de giderek ağırlık kazanıyor.


FETÖ'cülerin kaldığı Heidelberg'deki kışlanın bir bölümü NATO'ya, bir bölümü ABD askerlerine ait. Aralarında bir sokak var. Bu köyde cami yok, sadece küçük bir kilise var.

Kışlada iki ayrı güvenlik ekibi var. Biri kışlanın içinde diğeri dışarıda. FETÖ'cüler ABD Ordusu ya da NATO'nun onlar için özel pişirdikleri yemekleri yiyorlar.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 13:53
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER