AFAD’dan sivil savunma uzmanlarına eğitim 

AFAD İl Müdürlüğünün; sivil savunma planlamasına tabi, kamu, kurum ve özel sektör kuruluşlarına yönelik 'Sivil Savunma' eğitimleri devam ediyor. 

AFAD’dan sivil savunma uzmanlarına eğitim 

Afet ve Acil Durum (AFAD) Başkanlığının talimatıyla sivil savunma planlamasına tabi, kamu, kurum ve özel sektör kuruluşlarında görevli sivil savunma uzman ve amirlerine sivil savunma hizmetlerinin planlaması ve uygulanması ile ilgili eğitimler AFAD il Müdürlüğünde devam ediyor. Bu hafta devam eden eğitimlere özel sektör ve kuruluş sivil savunma uzman ve amirleri katıldı. Planlamaya tabi kamu, kurum ve kuruluşların sivil savunma ile ilgili mevzuat gereği; Sivil Savunma hizmetlerinin planlaması ve uygulanması ile ilgili bilgiler, görev ve sorumluluklar Şube Müdürü Aras İlhan Yılmaz ve AFAD Uzmanları tarafından katılımcılara aktarıldı. 
AFAD Müdürlüğünde devam eden eğitimlere katılarak katılımcıları ziyaret eden İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş; Afetler öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afetler sonrası ilk 72 saat, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, İlimizin afetselliği, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği Sivil Savunma hizmetlerinin planlaması ve uygulanması ile ilgili bilgiler, görev ve sorumluluklar hakkında bilgiler vererek, katılımcılara teşekkür etti.
 

banner3
YORUM EKLE