AFAD’dan Uğur Okulları’nda afet eğitimi 

AFAD Sakarya İl Müdürlüğü’nün afet ve acil durumlara karşı bilgilendirme toplantıları Özel Uğur Okulları öğrencileri ve öğretmenleri ile devam etti. 

AFAD’dan Uğur Okulları’nda afet eğitimi 

Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü’nün ‘Afetlere hazırlık yılı’ kapsamında öğrenci ve öğretmenlere yönelik bilgilendirme toplantıları devam ediyor. 
‘Afet farkındalığı’ eğitimleri, Sakarya Uğur Okulları öğrencileri ve öğretmenleri ile devam etti. 
AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve AFAD Eğitmenleri tarafından gerçekleşen eğitimlerde öğrencilere ve öğretmenlere; İlimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri, olası afet ve acil durumlarda neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanması gerektiği, 1999 Marmara depremi ve son yaşadığımız Elazığ ve Van depremlerinde neler yaşandığı anlatıldı. 

İl Müdürü Kaşkaş’ın, “Peki gençler olarak afetlere hazır mıyız? Örneğin bir afet çantamız, DASK’ımız var mı? Toplanma alanlarını biliyor muyuz? Bir yangın tüpümüz var mı? Afet eğitimleri alıp bilinçlendik mi? diyerek katılımcılara sunumlarla eksiklikleri ve nasıl hazırlanmamız gerektiğini de anlatarak öğrencileri AFAD gönüllüsü olmaya davet etmesiyle eğitim sona erdi.

banner3
YORUM EKLE