banner67

AFET GÖNÜLLÜLERİ SATSO'DA STANT AÇTI

İlimizde 2018 yılında faaliyete başlayan Afet Gönüllüleri Derneği,  tanıtım amaçlı Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda stant açtı.  

AFET GÖNÜLLÜLERİ SATSO'DA STANT AÇTI

AFET BİLİNCİ VE İLK YARDIM
Amaçlarının doğal afetlerde ve diğer arama ve kurtarma gerektiren tüm olaylarda gönüllü olarak çalışmak, bu bağlamda gönüllü olarak çalışan birey ve sivil toplum kuruluşlarının koordinasyonu sağlamak olduğunu dile getiriren Afet Gönüllüleri, şunları söylediler;
“Afet bilinci ve ilkyardım konularında halkı bilinçlendirmek, Doğal Afetler ve olağanüstü hallerde Amatör Telsiz ve Sivil Haberleşme sistemlerinin azami şekilde kamu yararına kullanılmasına öncülük etmek için tüm gönüllü üyelerimizle çalışmaktayız. İlkyardım Arama- Kurtarma, Afet Bilinci-Eğitimi, Sivil Savunma, Sivil Haberleşme, Doğa ve Su Sporları alanlarındaki tüm sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinin halka azami şekilde katkı getirecek şekilde koordinasyonunun öneminin farkındayız ve bunu hep beraber sağlayabiliriz”
PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, stant kuran Afet Gönüllüleri Derneğini ziyaret etti. SATSO Başkanı Akgün Altuğ, faaliyetlerinden dolayı dernek üyelerini kutlayarak, hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti.

Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE