AGD yaşlıları yalnız bırakmadı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu’na yardım eden Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi çalışmalarına başladı. 

AGD yaşlıları yalnız bırakmadı

Konu ilgili açıklamalarda bulunan İl Başkanı Ali Ahmet ÇELİK: “Başladığı günden bu yana il bazında 112, 155, 156, 168 vb. numaralara gelen aramalar doğrultusunda vatandaşlarımızın ihtiyaç ve bilgi talebi giderilerek evlerine hizmet veriliyor. Yönetim kurulumuzun gönüllü üyelerinin aralarında bulunduğu ekip tarafından vatandaşların alışveriş, temizlik gibi ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ediyoruz. 

Anadolu Gençlik Derneği İl ve İlçe Yönetimleri olarak Sakarya’mızın en ücra köşesindeki büyüğümüzün dahi ihtiyacını gidermek boynumuzun borcudur.” ifadelerini kullandı.

YAŞLILARIMIZ BAŞIMIZIN TACI

Gençlerin bir şekilde kendilerine bakabileceğini ancak ihtiyaç sahibi yaşlıların göz ardı edilmeyerek hassasiyetle takip edilmeleri gerektiğini ifade eden Mali İşler Birim Başkanı Muhammed ÖZTOPALOĞLU, “Şuan olağanüstü hal durumundayız. Gerek Sakarya’da gerekse ülkemizin diğer illerinde olduğu gibi dünya bu durumda. Bizler hem geleneklerimizden gelen hem de dinimizin bize emrettiği şekilde çalışmalarımızı devam etmenin gayreti içerisindeyiz. Büyüklerimiz bizim başlarımızın tacı. Bir tarafta ölüm korkusuyla yalnızlığa mahkum edilen yaşlılara bakış açsı, bir taraftan da bizim bakış açımız. Bundan dolayı anne ve babalarımıza nasıl ilgi ve alaka gösteriyorsak, o anlayışla tüm yaşlılarımıza özen göstermeliyiz ve onların bütün ihtiyaçlarını karşılamalıyız. O sebeple onlara en iyi şekilde davranmalıyız” şeklinde konuştu.

BULAŞMA HIZINI DÜŞÜRMEK İÇİN EVDE KALMAYA DEVAM

Öztopaloğlu; "Evde kalmak, Kovid-19 gibi solunum yoluyla bulaşan hastalıklarda enfeksiyon zincirini kırmak için en önemli halk sağlığı önlemlerdendir. Böyle bir durumda, virüsün yayılma hızı, insandan insana bulaşı ve vaka sayısı azalır. Öncelikle kendimizi ve ailemizi hastalıktan korumuş oluruz. Eğer virüsü taşıyorsak ya da hastaysak başka kişilere bulaştırmayız. 65 yaş üzeri ve kronik hastalığı olanların, yani riskli grupların virüsü taşıyanlarla teması azalacağı için ölüm sayısı azalır. Salgın hızı yavaşlar, sağlık sisteminin ve sağlık çalışanlarının üzerindeki yük mümkün olduğunca azalır.  Eğer gerçekten sağlık çalışanlarımızı düşünüyorsak, o zaman söylenecek tek şey var: “Evde Kal Sakarya…!”


banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER