Ayasofya otobüslerine kaç kişi başvurdu?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 86 yıl sonra Ayasofya Camii’nde kılınacak ilk Cuma namazı için düzenlenen organizasyona binlerce kişi ismini yazdırdı

Ayasofya otobüslerine kaç kişi başvurdu?

sakaryayenihaber.com - Serkan OK'un haberi 
Danıştay 10. dairesinin, Ayasofya'nın müze olarak kullanılmasına yönelik 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarihi yapının yeniden cami olarak kullanılması için Diyanet İşleri Başkanlığına devrini imzalamıştı. Erdoğan, daha sonra da Ayasofya'ya yönelik kararın 24 Temmuz Cuma namazıyla birlikte uygulanacağını açıkladı. 

5 BİNDEN FAZLA KİŞİ BAŞVURDU
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’de, Büyükşehir Belediyesinin Temmuz ayı olağan meclis toplantısında, Sakarya’dan, Ayasofya Camii’nde 86 yıl sonra kılınacak ilk Cuma namazı nedeniyle 100 otobüsün kaldırılması için çalışmalar yürüttüklerini söylemişti. 

STANTLAR VE 153 
Yüce, şehrin belirli yerlerinde stant kurarak, organizasyona katılmak isteyenlerin isimlerini alacaklarını söylemişti. 
Şu ana kadar 5 binden fazla kişi gerek stantlardan, gerekse de 153'ü arayarak büyükşehir belediyesine başvuruda bulunarak ismini kaydetti. Sakarya’dan kaç otobüsün kalkacağı ise yarın belli olacak. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 2 hafta Önce

Corona unutuldu. Her şehirden bukadar giden olursa orada bulaş olmama ihtimali yok malesef. Sevincimizi evimizde yaşamalıyız,...

SIRADAKİ HABER