Aziz Öğütlü: 'Hamile sağlık çalışanlarına izin kullandırılıyor'

Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü'yü ziyaret etti 

Aziz Öğütlü: 'Hamile sağlık çalışanlarına izin kullandırılıyor'

Ziyarette konuşan Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez; Tüm dünyayı  ve ülkemizi tehdit eden koronovirüs salgınıyla mücadelede siz sağlık müdürümüzün nezdinde bütün sağlık çalışanlarımıza Rabbimizden kolaylıklar diliyorum.Virüsün tespit edilerek Sağlık Bakanlığımızın tüm Türkiye’de ve ilimizde aldığı önlemler kapsamında değerli sağlık neferleri ev,eş çoluk çocuğunu bırakarak gecesini  gündüzüne katarak hizmet etmektedir.Onlar için ne yapsak az.Sağlık Sen olarak sağlıkta istihdamın artması noktasını belirtiyorduk çünkü bir sağlık çalışanı dört kişinin işini yapıyor.Sağlık Bakanımızın müjdesini  verdiği 35.000 bin sayısı yüreklere su serpmiştir.İnşallah 50.000,70.000 alımlar ile müjdeler devam eder.Döner sermaye sistemi kökten değişmelidir,3 ay tavandan ödemesi  olumlu bir adım olsa da sorun ortadan kalmamaktadır.

Bu zorlu süreçte sağlık çalışanlarımızın taleplerine gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz.Rabbim yardımcınız olsun.

Başkan Sönmezin ifadeleri için teşekkür eden Sakarya İl Sağlık Müdür Doç Dr. Aziz Öğütlü şu ifadeleri kullandı; 

Salgınla mücadele etkin bir şekilde devam etmektedir.Toyotosa Hastanesi Süeah’a bağlanarak salgın hastanesine çevrildi.Tüm personel arkadaşlarıma koruyucu ekipmanlar dağıtıldı.Esnek mesai uygulamasına geçildi, hamile olanlar ve engellilere idari izinler kullandırılıyor. Çalışanlarımızın her ikisi de sağlık personeli ise kadın olan personele yıllık izin kullandırılıyor. Sağlık hizmetlerimiz aksamayacak şekilde uzaktan çalışma,dönüşümlü çalışma gibi çalışma modellerine geçildi.

Bu zorlu süreçte her birimiz üzerimize düşenleri yapmakla mükellefiz. Alınan tedbirlere uymalıyız. Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum.

Vatandaşlarımıza özellikle rica ediyorum gereksiz temastan kaçının,”Evde Kalın” “Hayat EVE Sığar”..

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER