Bakan Selçuk Sakarya'ya geliyor 

Sakarya'da 20 Ocak'ta başlayacak olan Eğitimciler Kampının açılış dersini Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un vermesi bekleniyor. 

Bakan Selçuk Sakarya'ya geliyor 

 Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce 20-24 Ocak 2020 Tarihleri arasında düzenlenecek olan Eğitimciler Kampına Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da katılması bekleniyor.
   Muhammet Fatih Safitürk  Yurdunun ev sahipliği yapacağı Eğitimciler Kampına kursuna İlimizin yanı sıra Artvin, Bayburt, Denizli, Kilis, Manisa ve Rize İllerinden toplam 150 erkek öğrenci katılıyor. 
   Eğitimciler Kampı Programının açılışı 20 Ocak 2020 Pazartesi günü Arifiye Belediyesi Kültür Merkezinde yapılacak. Açılışa Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da katılması bekleniyor.  Öğrenciler, 5 gün boyunca Sakarya Muhammet Fatih Safitürk Yurdunda Eğitim alacaklar. 
   Eğitimciler Programında, Hami Koç, Doç. Dr. Adnan Boyacı, Prof. Dr. Zülfü Demirtaş, Yusuf Büyük, Erol Göka ve Erol Erdoğan öğrencilerle buluşacaklar. Öğrenciler  Ders yorgunluklarını Ahmet Şahin Sedat Anar ve Volkan Arslan eşliğindeki müzik dinletisi ile atacaklar.
   Serbest zaman etkinliklerinde ise öğrenciler Mas Güreşi , Satranç , Dama , Dart , Langırt Masası , Bilardo Masası, Masa Tenisi sporlarının yanı sıra Sinema ve Belgesel (Temaya uygun programlar) seyredecekler. Kampa katılan öğrenciler, tematik gezi programı kapsamında Taraklı Tarihi Evleri, Geyve Seyir Terası, Ali Fuat Cebesoy Kabri Ziyaret ve Şehit Muhammet Safitürk’ün kabirlerini ziyaret edecekler. Eğitimciler Kampı, 24 Ocak 2020 Cuma günü sona erecek.
   Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “Eğitimciler Kampında 5 gün boyunca İlimizde 8 İlden , 150 öğrenciyi ağırlayacağız. Eğitim Programına değer katan tüm Müdürlerimize, Akademisyenlerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize böylesine önemli hizmetler verdiğimiz için çok mutluyuz“ şeklinde konuştu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE