Baroda Çocuk Adalet Sistemi eğitimi

Sakarya Barosu'nda Çocuk Adalet Sistemi ve Temel İnsan Hakları eğitimi verildi

Baroda Çocuk Adalet Sistemi eğitimi

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi, Uluslararası Af Örgütü ve Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı (ÇAÇAv.) iş birliği ile ‘Çocuk Adalet Sistemi ve Temel İnsan Hakları’ konulu eğitim düzenlendi. 3 gün süren eğitim, Baro’nun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Eğitimin sonunda Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak ve Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Elif Erdem Düzgün, eğitimi veren Av. Şahin Antakyalı ve Mehmet Onur Yılmaz’a katkılarından ötürü teşekkür ederek, plaket takdim ettiler.

Hak ihlalleri azalacak
Eğitimin ardından değerlendirmelerde bulunan Av. Şahin Antakyalı, verimli bir eğitimi geride bıraktıklarını belirtti. Antakyalı, “Özellikle çocuk adalet sisteminin temel ilkeleri oldukça önem arz ediyor. Bu hususta çocuklara özel ayrı bir mevzuat var. Bu mevzuatı, 3 günlük eğitimde anlatmaya çalıştık.  Ayrıca çocuk adalet sisteminde nerelere nasıl itiraz edilir, prosedürü nedir, yöntemi nedir, bunlar üzerinde konuştuk. İlk kez duyulan, ilk kez bahsettiğimiz yöntemler oldu. Bu konuda hak arama mekanizmaları, hak arama yolları konusunda yaptığımız paylaşımlar neticesinde meslektaşlarımız güçlenecektir. Soru-cevap şeklinde interaktif geçen bu eğitimin ardından inanıyorum ki çocuk adalet sisteminde hak ihlalleri de azalacaktır. Meslektaşlarımız da eğitimden çok memnun kaldıklarını söylediler, çok mutlu olduk, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Eğitimin sonunda katılımcı avukatlara sertifika verildi.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 14:17
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER