Başkan Yüce gazetecilerle buluştu 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, şehirdeki basın kuruluşlarında görev yapan gazetecilerle bir araya geldi 

sakaryayenihaber.com - Serkan Ok bildiriyor 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle program düzenlendi. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin yanı sıra; İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Bahar, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Basın İlan Kurumu (BİK) Şube Müdürü İbrahim Çorbacı,  Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe, Sakarya Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği (RATED) Başkanı Remzi Adıyaman ve Sakarya'daki ulusal ve yerel basın kuruluşlarının çalışanları katıldı. 
Başkan Ekrem Yüce, konuşmasına halkın haber alması için emek veren basın mensuplarına teşekkür ederek başladı. Yüce, belediyenin çalışmaları ve projeler hakkında da kısaca bilgiler verdi. 

Haberleşme ve haber alma ihtiyacının tarihin ilk anlarından itibaren elzem olduğunu aktaran Yüce, insanlığın çok çeşitli haberleşme araçlarıyla bugüne kadar pek çok yöntem kullandığını kaydetti. 

İletişim süreçlerinden bahseden Yüce, günümüzde dijital ortamlarla habere ulaşmanın artık çok daha kolay olduğundan bahsetti. 

Görsel ve işitsel medyanın olmadığı bir dünyanın tahayyül edilemeyeceğine işaret eden Yüce, belediyenin devam eden projelerini anlattı. 

Şehrin ekonomisi şahlanacak

Yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Ekrem Yüce, “Kocaali ve Karasu ilçelerimizin sınırları içerisinde devasa bir botanik vadi inşa ediyoruz: Melen Botanik Vadisi. Bu vadi ile şehir ekonomimize, istihdama ve turizme ciddi katkılar sağlayacağız. Orada yetiştireceğimiz ürünler için kati alım garantili sözleşme imzaladık. Orada bir de arı ve arı ürünleri yetiştireceğiz. Arıcılığa büyük önem veriyoruz. Arıcılıkla uğraşan 54 ailemize eğitimler verdik. Teknik araç gereçlerini hediye ettik. Bal, polen, propolis, arı zehri, ana arı üretimi, oğul arı üretimi ve daha pek çok arı ürünü yetiştireceğiz. İşte bu arılar, Melen Botanik Vadisi’nde bulunan tıbbi ve aromatik bitkiler tarlasından beslenecekler. Biz ne zaman Melen’e gitsek sizler oradasınız. Dikime gidiyoruz, oradasınız. Hasat için gidiyoruz, oradasınız” ifadelerini kullandı.

Doğru habercilik sizin elinizde

Yüce, “SGK Köprülü Kavşağı için incelemelerde bulunmak adına proje alanına gidiyorum. Sizler oradasınız. İncelemeleri hep birlikte yapıyoruz. SGK Köprülü Kavşağının önemini, şehrimiz için sağlayacağı kolaylığı, yatırım bedellerini sizler de çok iyi biliyorsunuz. Proje alanında incelemeleri tamamlıyor, başka bir hizmet için arabama biniyorum. Telefonumu elime alır almaz sizlerin hazırladığı haberleri görüyorum. İşte doğru habercilik için siz bu kadar hızlısınız. Sizin sayenizde hep birlikte Türkiye’de yıllardır süre gelen bir algıyı yıktık arkadaşlar. İnsanlar artık endüstriyel kenevirin ne olduğunu, niçin bize bir öcü gibi gösterildiğini, neden yıllarca ekiminin yasaklandığını, endüstriyel kenevirin faydalarını artık çok iyi biliyor” sözlerini söyledi.

Gazeteci meslek örgütü başkanları Sezai Matur ve Zeki Aydıntepe de birer teşekkür konuşması yaptı. 
Renkli kişiliğiyle tanınan RATED Başkanı Remzi Adıyaman ise şarkı söyledi. 
Programa katılan basın mensuplarına büyükşehir belediyesi tarafından hediye takdim edildi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 12:19
banner3
YORUM EKLE