Bekirpaşa altyapıdan şikayetçi!

Sakarya Yenihaber Gazetesi bugün 2 cadde, 6 sokak ve bin nüfusu olan Bekirpaşa Mahallesi’nde...

Bekirpaşa altyapıdan şikayetçi!

Sakarya Yenihaber Gazetesi bugün 2 cadde, 6 sokak ve bin nüfusu olan Bekirpaşa Mahallesi’nde. Mahalle Muhtarı Alaattin Akbıyık ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen gazetemiz stajyer muhabirleri Zehra Berre Uztürer ve Ferhat Bayraktar, mahallenin sorunları ve beklentilerini dinledi.

4 dönemdir muhtarlık görevini sürdüren Alaattin Akbıyık ve mahalle sakinleri altyapıdan şikayetçi olurken, Erenler Belediyesi’nin mahallelerine yeterli hizmet vermediğini dile getirip, hizmet istediler. 

 “SORUN ALTYAPI” 
Muhtar seçildikten sonraki ilk hizmetinin mahallerine  doğalgaz getirmek olduğunu söyleyen muhtar Alaattin Akbıyık, “4 dönemdir muhtarlık yaptığım mahallemde, Kur’an kursunun yapımı için belediyeye başvuru da bulunarak, Cami Derneğine yer aldık ve Kur’an kursumuzu da yaptık. Mahallemizde şu anda ise altyapı sorunu mevcut. Kanalizasyon da sorunlar yaşayabiliyoruz. Bazı yollarımızda asfalt sorunları var. Asfaltın yapılmasını istiyoruz. Mahallemizdeki yollar parke olduğu için yağmur yağdığı zaman su birikintisi yaşanıyor. Öncelikli olarak çözülmesi gereken sorunların başında kesinlikle altyapı gelmektedir. Muhtar olarak değil, vatandaş için bu hizmetleri bekliyoruz. Belediyeden hizmet alıyoruz fakat bu hizmetin daha fazlasını almak istiyoruz” dedi. 
“VATANDAŞLA TESPİT ETTİK”
Altyapı kurumlarıyla iletişimlerinin iyi olduğunu belirten muhtar Akbıyık, “SASKİ, SEDAŞ, TELEKOM ve AGDAŞ gibi altyapı kurumlarıyla iletişimiz iyi. Mahallemizde aciliyet gerektiren sorunlar için anında iletişim kurulup çözümü için başvuru da bulunuyoruz. Dönüşler hızlı bir şekilde oluyor. Muhtar olarak mahallemizin temel sorunlarını ortaya çıkarmak için mahallemizdeki vatandaşlarımızla birlikte sorunlarımızı tespit ettik. Muhtar olarak görev aldığımız zaman diliminde mahallemizdeki sorunlarımızı bitirip, vatandaşlarımızın huzur, refah içinde yaşayabileceği bir mahalle bırakmak için çabalarımız her daim devam edecektir” şeklinde konuştu. 
Bekirpaşa mahalle muhtarı Alaattin Akbıyık ile mahallenin sorunlarını ve beklentilerini dinleyen stajyer muhabirlerimiz, daha sonra mahalle sakinleri ile bir araya gelerek mahallenin sorunlarını ve beklentilerini konuştu. 
 “BÜYÜK SORUNLAR YOK”
60 Nolu Sokakta oturan Nusret Torun; “Mahallemizde çok büyük sorunların olduğunu düşünmüyorum. Muhtarımız elinden geldiği kadarıyla hizmetlerimizi ve sorunlarımızı gidermek için çalıştığına inanıyorum. Başta çöp olmakla birlikte, birçok işlerde hizmet alıyoruz. Mevcut muhtarımızın döneminden önce mahallemizde doğalgaz yoktu. Muhtarımız görevine ilk geldiği zamandan itibaren öncelikli olarak doğalgazı getirdi. Erenler İlçemizin temel sorunlarının başında ise altyapı ve kentsel dönüşüm gibi sorunlar başta geliyor. Fakat, ilçenin öncelikli olarak altyapı sorununun çözülmesi gerekiyor.”


“KANALİZASYON SORUNU”
Zafer Sokakta oturan Hayrettin Korkmaz; “Mahallemizde yağmur yağdığı zaman kanalizasyonlar taşıyor ve etrafa mikrop yayılıyor. Altyapı yetersiz. Belediyeden hizmet alıyoruz ama yeterli olduğunu düşünmüyorum. Temizlik konusunda da çok yeterli değil. Erenlerin genel sorunu trafik, altyapı ve çarpık yapılaşma. “


“YAPILAŞMADA GEÇ KALINDI”
65. sokakta oturan  Önder Özen; “Mahallemizin sorunu alt yapı öncelik geliyor. Spor salonu yapılacak dediler hala gelen giden bir şey yok.  Mahallemizde gençlerin vakit geçirebileceği bir sosyal alan yok. Bazı yerlerde kentsel dönüşüme ihtiyaç var. Belediyeden yeterince hizmet alıyoruz bir sorun olduğu zaman arıyoruz, hemen  geliyorlar. Muhtardan ve Belediyeden beklentimiz mahallemizi güzelleştirmeye yönelik çalışmalar yapmaları. 

“YOLDAKİ AĞAÇLAR SORUN”
Söğüt Caddesinde oturan Mustafa Ceylan; “Mahallemizdeki yollarımızın ağaçlık alan yerleri çok rahatsız edici. Bu ağaçlar uzun olduğu için elektrik tellerine değiyor ve sık sık kesintilere neden oluyor. Bunların bakımları yeterince yapılmıyor.  Muhtarımızdan memnunuz. Mahallemizde bir sorun meydana geldiği zaman gerekli yerlerle iletişim kurup, bu sorunların çözülmesi için çabalıyor. Belediyeden beklentilerimiz çok yüksek. Ailecek vakit geçirebileceğimiz sosyal alanlar istiyoruz. Mahallemizde altyapı sorunu var. Bazı yollarımızın asfalta ihtiyacı var.” 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER