“Bizleri mağdur etmeyin”

Geçtiğimiz hafta altyapı çalışmaları esnasında doğalgaz borusu patlamış ve 638 abone mağdur olmuştu. Çark Caddesi Lüleci Sokak’ta yaşanan bu olayın yeniden yaşanmaması için bölge esnafı ve vatandaşlar, altyapı çalışması yapan firmalardan özenli çalışma istedi.

“Bizleri mağdur etmeyin”

“SORUMSUZLUK”
Altyapı çalışmalarının devam ettiği Lüleci Sokak’ta esnaflık yapan vatandaşlar, her yıl kazılan yollardan şikayetçi. Sokaklarının her yıl birden fazla kazıldığını söyleyen esnaflar; “SEDAŞ kapatıyor, AGDAŞ açıyor, AĞDAŞ kapatıyor SASKİ açıyor. Adam gibi altyapı yapılmadığı için, her yıl bu sokaklar  birden fazla kazılıp kapatılıyor. Kazılan yollar yüzünden sokağımıza müşteri giremediği gibi birde doğalgaz borusunun patlaması da can güvenliğimizin olmadığını ortaya koyuyor. Bu nasıl bir sorumsuzluktur” dediler.
“HAKKINI VERİN”
Çark Caddesi’nde devam eden altyapı çalışmalarının biran evvel bitmesini isteyen esnaf ve vatandaşlar, “Çalışmaların yapılması güzel. Ancak rahatsızlığımız sağlıksız yapılan çalışma. Altyapı denilen şey bir seferde olmalı. Bir yer kazılıyorsa AĞDAŞ’ı, SEDAŞ’ı, SASKİ’si hepsi bir arada çalışmayı bitirmeli. Biri kapatıp, diğeri açmamalı. Açarken, diğerinin yaptığı hizmete zarar vermemeli. Bizleri mağdur eden düzensiz, plansız yapılan çalışma. Bu konuda yetkililerin görevlerinin hakkını vermeye davet ediyoruz” dediler.
Serkan OK
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 11:42
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER