"Bu Bir İnsanlık Ayıbıdır"

Hendek-Sakarya arasında işleyen halk otobüslerinde meydana gelen olayda ayakta durmakta güçlük çeken yaşlı bir vatandaşa yer verilmemesi iç acıtan görüntüler ortaya çıkmasına neden oldu.

"Bu Bir İnsanlık Ayıbıdır"

Sakarya Yenihaber Whatsapp ihbar hattımıza ve telefonlarımıza Hendek-Sakarya arasında işleyen halk otobüslerindeki yolcu doluluğu üzerinden bir çok şikayet geliyordu.

En son çekilen görüntü ise insan onurunu inciten, hürmet ve saygı bitmiş dedirten cinsten…

Otobüse binerek oturacak yer bulamayan yaşlı bir vatandaş, değneğine yaslansa dahi ayakta duracak gücü olmadığından otobüsün merdivenlerine oturdu. Bu anı gören bir vatandaş ise ibretlik görüntüyü telefonuna kaydetti.

Haberle ilgili Sakarya Yenihaber İlçe Muhabiri Mehmet Kavis;

Bu görüntü her şeyden önce bir insanlık ayıbıdır. Yaşlı ve hastalara ne kadar saygılı olduğumuzu bu fotoğraf gösteriyor. 

Ayakta aşırı yolcu taşınması ile ilgili sık sık şikayetler geliyor. Halk otobüsleri sahiplerine göre yolcu kapasitesine göre ayakta yolcu taşınıyor ve yolcu kapasitesi konusunda yasalara uyuluyor. 

Onlara göre yasalara uyulduktan sonra ceza gerektirecek hukuki bir sıkıntı yok.

KORONA VİRÜSÜ...

İnsanların, toplu taşıma araçlarında bulaşıcı hastalıklara yakalanma riski çok yüksek. Korona Virüsü tehlikesi yüzünden yolcu taşıma kapasitesinin düzenlenmesi insan sağlığı açısından çok önemli.. ” ifadelerini kullandı.

Mehmet Kavis

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 20:02
banner3
YORUM EKLE