Burası Sakarya'nın ilk kum havuzu!

Çocukların elektronik ortamlardan uzaklaşıp, özel kumla oynamasına olanak sağlayan çocuk kum havuzu, Adapazarı'nda yeni açılan Flamingo'da hizmete girdi.

Burası Sakarya'nın ilk kum havuzu!

Kum havuzunda görevliler gözetiminde kaydırak, maket ev, inşaat grupları ve otomobil gibi çeşitli oyuncaklarla oynayan çocuklar, hep birlikte eğlenceli vakit geçiriyor.

Adapazarı'nda bir ilk olan kum havuzuna çocuklarını bırakan aileler, rahatlıkla çarşıda alışverişlerini yapıp gezebiliyorken, isterse kafede bulunan eşsiz lezzetlerden tadıp dinlenebiliyor.

Orijinal deniz kumunun temizlenip fırınlanmasından sonra oyun parkında kullanılan özel kum, hiçbir şekilde toz yapmıyor, çocukların üzerine yapışmıyor. 

- Kum havuzunun faydaları 

Kum havuzlarının çocuklar için birçok faydası da bulunuyor. 

Kumda oynarken eğlenceyi ve öğrenmeyi bir arada yaşayan çocukların, temel motor ve kas gelişimi güçlenir, hayal gücünü keşfeder, bedenleri hakkında farkındalıkları artar, paylaşmayı öğrenir.

Şal Sokak'ta Migros karşısında yer alan Flamingo kum havuzu, haftanın her günü müşterilerini bekliyor.

Çocukların rahat bir ortamda güven içinde oyun oynayarak gönüllerince eğlendiğini belirten kadın girişimci Hatice Orhan, çocuklu ailelerin yaşadığı sıkıntıyı kafe içerisine kum havuzu kurarak gidermeye çalıştıklarını söyledi.

Açılır açılmaz vatandaşların güzel tepkisiyle karşılaştıklarını vurgulayan Orhan, "Ailelerimiz kafemizde oturup dinlenirken çocukları da kum havuzunda oynuyor. Çocuklarımızı elektronik ortamdan ne kadar uzak tutarsak onlara en güzel hediyeyi vermiş oluruz." diye konuştu. 

Orhan, havuzda bulunan kumların çocuklara hiçbir zararının bulunmadığını kaydederek, özel ısıdan geçirilen kumların tüm bakterilerden arındırılıp günlük olarak temizlendiğini aktardı. 

- "Organik çiğköfte üretiyoruz"
 
Müşterilerin kafede kahvaltı ve çeşitli aperatiflerin yanı sıra günlük olarak üretilen doğal, katkı maddesiz etsiz organik çiğköfteyi de tadabileceğini belirten Orhan, "Çiğköftemize de farklılık kazandırdık. Şu anda menümüzde sushi çiğköfte, yoğurtlu sushi çiğköfte, dürüm çiğköfte ve özel olarak üretilen altın kaplamalı çiğköftemiz var. İlerleyen zamanlarda menümüzü daha da zenginleştireceğiz. Herkesi bu eşsiz lezzetleri tatmaya bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Orhan, vatandaşların instagramdaki "flamingo_sakarya" adresinden ya da "05383419423" numaralı telefondan bilgi alabileceğini kaydetti.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 23:56
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER