Büyükşehir'in yeni ticaret merkezi böyle olacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin SEAH'ın köşesinde inşa edeceği yeni ticaret merkezinin proje görselleri belli oldu

Büyükşehir'in yeni ticaret merkezi böyle olacak

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) karşısında AKOM  (Afet Koordinasyon Merkezi) ve yanında iş yerleri inşa etmişti. 
Buradaki iş yerleri eczane ve medikal sektörüne satıldı. 

BAŞKAN YENİ PROJEYİ AÇIKLADI
Büyükşehir Belediyesi'nin bugün gerçekleşen aralık ayı olağan meclis toplantısında bölgeye yönelik hazırlanan yeni proje açıklandı. 

Başkan Ekrem Yüce, AKOM binasının ön tarafında istihdama katkıda bulunmak amacıyla dükkanlar ve ofislerin bulunacağı "Sakarya Ticaret Merkezi" inşa edileceğini açıkladı. 


58 OFİS, 30 DÜKKAN 
Yeni bir projeye başladıklarını duyuran Başkan Yüce, “AKOM’un önünde eski hizmet binalarımızın olduğu alana bir Ticaret Merkezi inşa ediyoruz. Ticaret Merkezi ile Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde yoğunlaşan eczane ve medikal sektörü için alternatif bir mekân inşa edeceğiz. Ticaret merkezinin alt katındaki 80 araçlık otopark da bölgedeki parklanma ve trafik sorunu için kolaylık sağlayacak. Ticaret merkezi içerisinde 58 ofis, 30 dükkân olmak üzere 88 bağımsız alan olacak. Toplamda 10 bin 766 metrekare alan üzerine inşa edilecek ve bölgenin ticari hayatına yeni bir soluk kazandıracak Ticaret Merkezinin proje çalışmaları sürüyor. İnşallah en kısa zamanda ihale süreçlerini başlatacağız. Ticaret merkezimizin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 07:38
banner3
YORUM EKLE