Büyükşehir usulsüz parklar için bu çağrıyı yaptı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi (SBB), şehir içi trafiği olumsuz etkileyen hatalı parklanmalara yönelik duyarlılık çağrısında bulundu.

Büyükşehir usulsüz parklar için bu çağrıyı yaptı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından şehir içi trafiği olumsuz etkileyen hatalı parklanmalara yönelik duyarlılık çağırısında bulunuldu. Yaya geçitleri, kaldırımlar, duraklar ve engelli yolları üzerinde yapılan yanlış parklanmaların vatandaşlara zor durumlar yaşattığına değinilen açıklamada usulsüz parklanma konusunda araç sahiplerinden gerekli hassasiyetin beklenildiği ifade edildi.

Gerekli duyarlılığı bekliyoruz
Konuyla ilgili Zabıta Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Hatalı parklanmalar şehir içi trafiğinde yaşanan sıkışıklıkların en önemli sebeplerinden biridir. Kaldırım, otobüs durakları ve yaya geçitleri önlerine yapılan parklanmalar ise şehir içi trafiği aksatarak mağduriyeti ve trafik yoğunluğunu arttırıyor. Engelli yolları üzerine yapılan parklanmalar ise birçok engelli kardeşimizin hayatını onlar için daha az yaşanabilir kılıyor. Zabıta Teşkilatı olarak hem araç hem de yaya ulaşımında büyük zorluklar oluşturan hatalı parklanmalara yönelik denetimler gerçekleştiriyor, yasal mevzuat gereğince gerekli işlemleri yapıyoruz. Usulsüz parklanmalara karşı denetimlerimiz artarak süreceğini ifade ederek trafiğin rahat ve hızlı akması için trafik güzergâhlarına, kaldırımlara, duraklara araçlarımızı park etmeme konusunda vatandaşlarımızdan gerekli duyarlılığı bekliyoruz” denildi.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mavilim54
Mavilim54 - 8 ay Önce

Allah aşkına bu zabıtaları biz neden hiç görmüyoruz ŞAL SOKAK denilen şehirin merkezine giren bir sokak var hiç bu sokağa uğruyorlarmı veya oradan geçiyorlarmı acaba araçlada yayanda burada gitmek nerdeyse imkansız lütfen rica ediyorum birisi bu sokağa el atsın artık

SIRADAKİ HABER