Cumhurbaşkanı'na 'Firavun' dedi, terfi ettirildi

İlimizde yayınlanan yerel gazetelerden Bizim Sakarya Gazetesi bugün çarpıcı bir manşetle çıktı

Cumhurbaşkanı'na 'Firavun' dedi, terfi ettirildi

 FETÖ dershanelerinin kapatıldığı haberini aldığında üniversite koridorlarında Erdoğan’a “Firavun-tiran bunlar” diye bağıran bir öğretim üyesinin, hakkında savcılığa ihbar olmasına rağmen rektör yardımcılığına getirildiği öne sürüldü.


Sakarya Üniversitesi’ndeki zorunlu bağış olayının üzerine giden ve bu konuda ciddi iddiaları gündeme getiren Bizim Sakarya Gazetesi köşe yazarı Erol Afşar, bugünkü yazısında çok daha farklı bir iddiayı köşesine taşıdı.


 Afşar, bugünkü yazısında “Daha önemli, kan dondurucu bir iddia daha var; o da mevcut rektör yardımcılarından bir tanesinin, FETÖ dershanelerinin kapatıldığı haberini aldığında adeta çılgına dönüp, üniversite koridorlarında Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik “Firavun, Tiran bu” diye bağırdığı...” ifadelerini kullandı.

AKP TESTTEN GEÇİYOR

Afşar, iddialara ilişkin bir de soru yöneltti: “Benim merakım, gerek o gün rektörün ve yönetiminin arkasında duran parti yöneticisi ve milletvekillerinin, gelinen bu nokta karşısında nasıl bir tavır takınacağıdır. Bu yapı ile ölümüne mücadele eden Reis ile mi, yoksa Reis’e ‘firavun-tiran’ diyenlerle mi kol kola yürüyeceksiniz, göreceğiz...”  

Erol Afşar'ın ÜNİVERSİTEYİ REİS’E ‘FİRAVUN-TİTAN’ DİYENLER Mİ YÖNETİYOR? başlıklı yazısını kaynağından okumak için tıklayınız
 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 21:16
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdivanlı
Serdivanlı - 3 ay Önce

Çanlar çalmaya başladı