Dezenfektan Kabinlerine ilgi artıyor

Koronavirüs ile mücadele kapsamında ön plana çıkan dezenfektan kabinlerinin kullanım alanı yaygınlaşıyor. Kabinin özellikle market ve pazar yerleri gibi kalabalık alanlara kurulması talep ediliyor

Dezenfektan Kabinlerine ilgi artıyor

SALGINLA MÜCADELE 

Tüm dünyanın mücadele ettiği kovid19 salgınına karşı il genelinde önlemler alınmaya devam ediliyor. Bu kapsamda resmi kurum kuruluşlar ve işyerlerinde de yeterli tedbirlerin alınması oldukça önemli olurken sektörde hizmet veren Safran Makina ürettiği dezenfektan kabinleri ile salgınla mücadeleye katkı sağlıyor. Firma bu kapsamda, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB), Karasu Belediyesi ve pazar yeri başta olmak üzere birkaç noktaya dezenfektan kabini yerleştirdi. Vatandaşlar, kalabalık yerlere girmeden önce kıyafetleriyle klor bazlı püskürtme yapan kabine girerek dezenfekte oluyor. 

HELAL SERTİFİKALI 

İçinde bulunduğumuz süreç kapsamında hijyen vurgusu yapan firma yetkilileri, dezenfektan kabininin sağlık için pazar yerleri, marketler ve işyerleri gibi tüm kalabalık alanlarda kullanılması gerektiğine vurgu yaparken kabin içindeki ilacın klor bazlı helal ürün olduğunu söyledi. Kabinin ve tüm temizlik ürünlerinin helal sertifikalı olduğunu vurgulayan yetkililer Türkiye geneli ve yurt dışına hizmet verdiklerini belirtti. Dezenfektan kabinini kullanan vatandaşlar ise böyle bir önlem alınmasından memnun olduğunu dile getirerek, kabinin kullanım alanının daha da yaygınlaşmasını talep etti. 

Elif TAHTAKELE


Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 23:01
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER