Elmalı Göleti’nde su tutulmaya başlandı 

Adapazarı Elmalı Mahallesi’nde DSİ tarafından yaptırılan Elmalı Göleti’nde su tutulmaya başlandı. Gölet sayesinde 3 bin 130 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacak 

Elmalı Göleti’nde su tutulmaya başlandı 

Devlet Su İşleri’nin ilimizde inşa ettirdiği göletler bir bir tamamlanıyor. Kaynarca’daki Topçu Göleti’nde Kasım ayı başında su tutulmaya başlandığı açıklanmıştı. Bugün de Adapazarı Elmalı Mahallesi’nde inşa edilen Elmalı Göleti’nin tamamlandığı ve su tutulmaya başlandığı açıklandı. 
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, ’Sakarya Merkez Elmalı Gölet’inde depolanacak su ile 3 bin 130 dekar tarım arazisinin sulanacağını açıkladı.
Aydın, “Elmalı Göleti baraj gövdesinin temelden yüksekliği 29 metre olup 1,18 milyon m3 su biriktirme hacmine sahiptir. Sakarya Merkez Elmalı Gölet’inin sulamasının da tamamlanması ile bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte ürün çeşit ve kalitesinde artış sağlanacak olup 2019 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 5.617.000 TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini ifade ederek emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
sezgin beşir
sezgin beşir - 6 ay Önce

rabbimiz yapanlardan razı olsun

SIRADAKİ HABER