Geyve'de ORKÖY projesi Kuraları Çekildi...

Geyve İlçesi Orman İşletme Müdürlüğü destekli Or.Köy Projesi kapsamında, köylülere destekler dağıtılmaya başlandı. 

Geyve'de ORKÖY projesi Kuraları Çekildi...

( Or. Köy.) Orman Köylerini Kalkındırma ve Destek Amaçlı Proje kapsamında uygulamalara başlandı.  

Muhtarlıklara, desteklerden yararlanmak isteyen vatandaşların verdikleri dilekçeler toplanıyor. Gelen ödenekler, dilekçeler baz alınarak dağılımı yapılıyor. Orman Köylüsü özelliği taşıyan her talebe verilmeye çalışılıyor.  Daha önce bu krediden yararlananlar  talep edemiyorlar. Ödenekler belli, talepler de çok olunca her mahallede 3 kişiye dağılımın yapılması gereği ortaya çıktı. Alt limit 3 kişi koşulu olunca 3 kişiden başlanıyor. 

Bir kişiye 2 düve hakkı veriliyor. Kendisi buluyor gebe düveyi. Faturasını veriyor, evrakları tamamlanıyor. Hesabına kredisi yatıyor. Bütün işlemlerin temmuz ayına kadar tamamlanması gerekmekte.

Ödeme takvimi şöyle; kredinin alındığı yıldan sonra ki yılda ödeme yok. Ödemeler 5 yıl içinde tamamlanıyor. Geyve İlçesi Sekiharman Mahallesinde ve Halidiye Mahallesinde de düve dağıtım kurası çekildi. 

Sekiharman Mahallesi Muhtarı Suat Sünger ve Orman İşletme Şefi Medine Pehlivan tarafından düzenlenen kuraya 10 kişi katıldı. Serdar Şahin, Fikret Özcan, Fak Keskin hak sahibi oldu.

Halidiye Mahallesi Muhtarı Halil Sünlü ve Orman İşletme Şefi Medine Pahlivan tarafından düzenlenen kuraya 18 kişi katıldı.Necmi Aydoğdu, Emin Kıran, Aykut Ünsal hak sahibi oldu.

Namık Cihan

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 14:23
banner3
YORUM EKLE