Hizmet İş 1 Mayıs'ı hafta boyu kutlayacak

HAK-İŞ Konfederasyonu, Türkiye'yi etkisi altına alan salgın sebebiyle bu seneki 1 Mayıs’ı 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında “1 Mayıs Haftası” olarak kutlayacağını açıklayarak bir yeniliğe imza attı.

Hizmet İş 1 Mayıs'ı hafta boyu kutlayacak

HAK-İŞ Konfederasyonu1 Mayıs Haftası” kutlamaları kapsamında Sakarya İl Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir bir bilgilendirme mesajı yayınladı. Gökdemir şöyle devam etti,

30 Nisan Perşembe günü saat 11.00’da Sakarya Demokrasi Meydanında Hak-iş İl Başkanlığı olarak yapacağımız 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü bildirisini Covid – 19 tedbirlerine uyularak, 5 kişinin katılımı ile okuyacaklarını belirtti. Gökdemir ayrıca tüm basın mensuplarını da bu etkinliğe davet etti. 

Hak-iş İl Başkanı ve Hizmet-iş Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, “Bu yıl bir yeniliğe imza atıyoruz.1 Mayısların, sendikal hareketteki yeri önemlidir. 1 Mayıs, çalışma hayatının sorunlarının gündeme geldiği, taleplerin yüksek sesle dile getirildiği önemli bir gündür. HAK-İŞ olarak, etkin 1 Mayıs kutlanmasına büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede, 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında beş gün boyunca Emek ve Dayanışma Gününü dijital ortamlardan ve sosyal medyadan yapılacak paylaşımlarla “1 Mayıs Haftası” olarak kutlayacağız. Bu açıdan bir yeniliğe de imza atıyoruz. Daha fazla dayanışma, daha çok emek ve daha güçlü Türkiye için emekçilerimizin taleplerini, mesajlarımızı tüm platformlardan ileteceğiz. Bu zor günler bittiğinde, binlerce emekçi kardeşimizle alanlarda en coşkulu şekilde buluşacağız. 2020 1 Mayıs Haftası kapsamında hazırladığımız 1 Mayıs Bildirimizi ve afişlerimizi teşkilatımızın ve kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. HAK-İŞ olarak, dijital platformlarda, ekranlarda, valiliklerin izin vermesi halinde sınırlı sayıdaki üyelerimizle illerin meydanlarında, üretime devam eden işyerlerimizde ve her yerde olacağız 1 Mayıs’ı taleplerimizi ilettiğimiz bir gün olarak kutlayacağız” dedi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER