“Hukuk devletinin en temel güvencesi avukatlardır”

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hukuk Fakültesi öğrencileriyle buluşmasında; "Eğitimler ve sosyal projeler düzenleyerek, siz geleceğimiz gençlere katkıda bulunacağız" ifadelerini kullandı.

“Hukuk devletinin en temel güvencesi avukatlardır”

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin düzenlediği ‘Tanışma’ programında öğrencilerle bir araya geldi.

Serdivan’da bir restoranda gerçekleştirilen programda Başkan Abdurrahim Burak, öğrencilere önemli mesajlar verdi.

Gençler geleceğimiz
Genç hukukçularla bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Burak, “Bu dönem yeni başlayan birinci sınıf arkadaşlarımız, aramıza hoş geldiniz. Sık sık bir araya geleceğiz. Gerek bu tür etkinliklerde gerekse baromuzun düzenlediği seminerlerde veya programlarda, hep beraber olacağız. Eğitimler ve sosyal projeler düzenleyerek, siz geleceğimiz gençlere katkıda bulunacağız. Üniversitemiz ile iş birliği içerisindeyiz. Baromuzun tüm etkinliklerine, seminerlerine tüm öğrencilerimiz davetlidir, her zaman katılabilirsiniz. Zaten bunların duyurularını yapıyoruz. Ayrıca Hukuk Fakültesi öğrencilerimiz tarafından düzenlenen bu tür programlar, sizlerin kaynaşması ve birlikte olmanız açısından da oldukça önemli” dedi.

Hukukçu olmak ayrıcalıktır
Hukukçu olmanın kolay olmayacağını ve hukukçu olmanın ayrıcalıklı olduğunu ifade eden Başkan Burak, “Türk Milletinin yargıdaki temsilcisi avukatlardır. Hak arama özgürlüğünün ve hukuk devletinin en temel güvencesi avukatlardır. Hakkın savunucusu, halkın sesiyiz bizler; topluma yön veren, mazlumun yanında olan, onurlu ve itibarlı bir mesleğin mensuplarıyız. Bu sebeple hukukçu olmak kolay olmayacağı gibi ayrıcalıktır. Hukukçular modern çağın özgürlük savaşçılarıdır. Her biriniz mezun olduğunuzda birer özgürlük savaşçısı olacaksınız. Mesleğiniz ne olursa olsun, avukat, hâkim, savcı veya noter; her birinizin mesleğini layıkıyla yapacağına eminim” diye konuştu.

Öğrenciler ise Başkan Abdurrahim Burak’a verdikleri destekten ve davetlerine katılmalarından dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE