Işıksu bu yıl başlayacak projeleri açıkladı!

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, "Ada Meydan" projesi için önemli açıklamalar yaptı. Işıksu, bu yıl başlayacak projeleri de açıkladı 

Işıksu bu yıl başlayacak projeleri açıkladı!

Mustafa KAYA meclisten bildiriyor 
Adapazarı Belediyesi Ocak ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Mutlu Işıksu başkanlığında yapılıyor. 
Başkan Işıksu, yerel seçimler öncesi vaat ettiği projelerle ilgili son durum hakkında açıklamalar yaptı. 
Işıksu, mevcut belediye binası ile 'yıkım kararı' bulunan SAKVA binasını içine alan Ada Meydan projesiyle ilgili konuştu. 
Başkan Işıksu, projenin hazırlıklarının sürdüğünü belirtirken; "Proje için 5 toplantı yaptık. Proje bu şekilde olgunlaştı. Buradaki binalarda faaliyet gösteren esnafla da sürekli görüşüyoruz. Esnafımız kesinlikle hak kaybına uğramayacak. Her zaman esnafla birlikteyim" dedi. 
BU PROJELER BU YIL BAŞLIYOR
Belediye Başkanı Işıksu, "Ada Sahaf" isimli Fikir Sanat Merkezi için çalışmaların bu yıl başlayacağını söyledi. Ada Sahaf'ta kütüphane, konferans ve söyleşi salonları, ders çalışma ve etüt salonları ile özel eğitim merkezleri bulunacak. 
Işıksu, Çark Deresi'nin Karaman ve 15 Temmuz Camili mahallesi bölümü rekreasyonu için de çalışmaların kısa süre içinde başlayacağını açıkladı. 
Başkan Işıksu, seçim vaatleri arasında yer alan kreş ve gündüz bakımevlerinin ilkinin bu yıl 15 Temmuz Camili Mahallesi'nde açılacağını söyledi. 
Sakarya Mahallesi'ndeki eski Millet Hamamının da restorasyonuna başlanacağı açıklandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 15:05
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mercümek
Mercümek - 12 ay Önce

Işıksu nun en büyük projesi halkın parasıyla pariste keyif sürmek

SIRADAKİ HABER