İYİ Partili Duman bu sefer ‘Kentsel Dönüşümü’ sordu

İyi Parti Erenler İlçe Başkanı Şemsettin Duman, Erenler Gençlik Merkezi’nden sonra bu kez Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a kentsel dönüşümü sordu.

İYİ Partili Duman bu sefer ‘Kentsel Dönüşümü’ sordu

İyi Parti Erenler İlçe Başkanı Şemsettin Duman, Erenler Gençlik Merkezi’nden sonra bu kez Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a kentsel dönüşümü sordu. Duman, Kılıç’a; Kentsel dönüşümden kaç dairenin elde kaldığı, bodrum katların neden su bastığı ve bakanlık kararı ile kentsel dönüşümün sonlandırılıp, sonlandırılmadığını sordu.

“YERLERİNİ ALIP BORÇLANDIRDINIZ”
İyi Parti İlçe Başkanı Duman, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a “1. Etapta biten 12 blok, 280 daireden elinizde kalan kaç dairedir ? Binaların temellerine yapılan izolasyonun yetersiz ve bilinçsizce yapılmasından kaynaklı olarak bodrum katlara su bastığı doğrumu? Dairelerin içinde kullanılan malzemeler TSE onaylı mıdır? Kentsel dönüşüm Bakanlık kararı ile Sakarya ‘da sonlandırıldı mı?” diye sordu. Daireleri alan hak sahiplerinin sıkıntılar yaşadığı bilgisinin taraflarına geldiğini de belirten Duman; “İyi Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Sakarya Millet Vekilimiz Ümit Dikbayır ile orada bir toplantı tertip edip hak sahiplerini dinledik. İnsanların yerlerini alıp karşılığında 5 katlı dairelere yönlendirdiniz ve birde üstüne borçlandırdınız. Bizlerin kentsel dönüşümde mantığımız yerinde dönüşümden yanadır. Bitirdiğiniz 1.Etap projede yüklenici firmaya çevre duvarlarını dahi yaptıramadınız” dedi.

“YERLERİ SATACAK MISINIZ?

Duman, Erenler Belediye Başkanı Kılıç’ın, kentsel dönüşüme devam etme şansları olmadığını söyleyip, bir yandan da hak sahiplerinden alınan yerlerin tasfiyesi ile alakalı yazı gönderdiğini de ileri sürerek; “Ne yapacaksınız? Boşaltıp mevcut oturanlarla konuşup, kiraya vermeyi deneseniz? Daha mantıklı olmaz mı? Zaten kentsel dönüşüme devam edemiyorsunuz. İnsanları tasfiye edip yerleri satacak mısınız? Kentsel dönüşüm adında milletten yer toplayıp, mevcut biten projelerden daire sunuyorsunuz. Ne yaptığınızı anlamakta zorlanıyoruz. Devam etmeyeceğiniz proje için hala neden insanlardan yer topluyorsunuz?” diye sordu.

“ÖNCE SOUNU ÇÖZÜN”
Nehir Konakları Projesinde bulunan 60 adet dubleks ve 84 adet tripleks dairenin satışlarının da yapılamadığını ileri süren Duman; “Öncelikle Roman kardeşlerimizin sorunlarını çözmediniz. O bölgedeki sıkıntıyı gidermeden satış yapamazsınız. Roman kardeşlerimiz ile alakalı proje hayata geçirilmeli ve ne gerekiyorsa onları üzmeden sıkıntılarını ve problemlerini çözmelisiniz. O bölgenin ıslahını sağladıktan sonra satışları yapabilirsiniz. Bu projeye başlarken neden bunları düşünerek hareket etmediniz?” şeklinde konuştu.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER