Kalfa’dan SAMEK için kurs binası

Gazetemiz imtiyaz sahibi Kocaalili iş adamı Turan Kalfa'nın Büyükşehir Belediyesi’ne SAMEK kurslarının açılması için bina tahsisini içeren madde Belediye Meclisi’nde onaylandı

Kalfa’dan SAMEK için kurs binası

Gazetemiz imtiyaz sahibi Kocaalili iş adamı Turan Kalfa'nın, Büyükşehir'in SAMEK kurslarını ilçesiyle buluşturmak için bina tahsisi teklifi mecliste görüşüldü.

Büyükşehir Belediyesi, Kocaali'ye Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları(SAMEK) açılması için yer tahsisi çalışması yürütmüştü. 

Turan Kalfa, belediyeye iletişime geçerek kent merkezindeki 3 katlı iş hanının bir katını tahsis etme teklifinde bulundu.

Bu teklifi büyük bir memnuniyetle karşılayan Büyükşehir Belediyesi, konuyu bugün Büyükşehir Meclisi'ne taşıdı. Bu tahsisi içeren 46. madde, "46. 10/564- Belediyemiz İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının, mülkiyeti Turan KALFA’ya ait Kocaali İlçesi, Kocaali Mahallesi, 9539 nolu parseldeki 1 nolu daire için Belediyemiz tarafından 5 yıl süre ile bedelsiz olarak SAMEK hizmetlerinde kullanılmak üzere protokol yapılması, protokol ile ilgili işlemler için Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilmesine ilişkin 07/11/2019 tarih ve 34554 sayılı yazısı." şeklinde okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Maddenin onaylanmasından sonra konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Turan Kalfa'ya teşekkürlerini ileterek, "SAMEK'in şehrimizde çok ciddi yansımaları oldu, her ilçemizde bu faaliyetler olsun istiyoruz. Kocaali'de yoktu, yer sorunu vardı. Başkanım yer bulalım dedi, bu arada Turan Kalfa bu ihtiyacımızı öğrenmiş. O iş bende, bedel de istemiyorum, güle güle kullanın dedi. Çok teşekkür ediyorum, çok güzel bir SAMEK binası oluşturacağız inşallah orada." dedi.
Daha sonra söz alan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar da, "Kocaali'nin saygıdeğer iş adamı ve belediye meclis üyemiz Turan Kalfa beyin ilçemize yaptığı diğer katkılar yanında SAMEK aracılığıyla güzel hizmetlerde kullanılmak üzere ilçemize tahsis ettiği bu fiziki mekanlar için ben huzurunuzda çok teşekkür ediyorum, zat-ı alilerinize de bu konudaki uğraşlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

İş adamı Kalfa'nın Büyükşehir Belediyesi ile imzalayacağı protokol sonrası 3 katlı iş merkezinin bir katında SAMEK kursları açılacak.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 11:58
banner3
YORUM EKLE