‘Katlı pazar acil olarak yenilenmeli’

Sakarya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, katlı pazarın acil olarak yenilenmesinin altını çizerek, “Katlı pazarın, revize edilmesi gerekiyor” dedi. 

‘Katlı pazar acil olarak yenilenmeli’

Serkan OK'un haberi

Sakarya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, Katlı Pazar esnafları açısından 2019 yılını değerlendirdi.  Kabacan 2019 yılında Katlı Pazar’ın revize edilmesini gündeme getirdiklerini ve 2020 yılında da tekrardan gündeme gelmesi için çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. 
“GÜNAH KEÇİSİ BİZ OLDUK”
Başkan Kabacan, 2019 yılının esnaf için telaşlı ve meşakkatli geçtiğini belirterek, “Doğa şartlarından dolayı üretimin azalmasından dolayı bir pahalılık yaşadık. Bu da bizim pazarcımıza yansıdı. 2019 yılına kötü başladık ama iyi bitirdik. Pahalı dönemlerden sonra dengeler değişerek üretim arttı. Bölgemizde özellikle de Sakarya, sebze ve meyvenin bol olduğu bir bölgedir. Marmara bölgesini besleyen bir bölgeyiz. Fiyatların biraz yükseleceği bir zamandayız. Kış mevsiminde olduğumuz halde karın yağmaması tarımı olumsuz etkiliyor. Bölgemizde uzun yıllardır kar yağmıyor. Karın yağması demek topraktaki mikropların ölmesi demektir. Zirai mücadeleyi kolaylaştırır” ifadelerini kullandı. 
KALKARSA HAYIRLI OLSUN
Çiftçiliğin artık meslek haline gelmesinin de altını çizen Başkan Kabacan, “Çiftçiliğin sıradan olmaması gerekiyor” dedi.  2019 yılında odalarına bağlı 60 esnafın kaydını sildirdiği 110 kişi yeni kayıt yaptırdığını  söyleyen Kabacan, “ Şu anda odamıza bağlı toplamda 550 esnaf var. Bununla birlikte 2019 yılında katlı pazarın yenilenmesi veya revize edilmesi konusunda birkaç defa gündeme getirmiştik. 2020 yılında da tekrardan gündeme getirmek için çalışıyoruz. Katlı pazarın, revize edilmesi gerekiyor. Önümüzde büyük bir deprem bekleniyor ve katlı pazar bu depremi kaldıracak kadar güçlü değil. Burası kalkmayacaksa en azından elden geçirilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu. 

Serkan OK

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rumuz
Rumuz - 10 ay Önce

başkanların umurunda mı çok merak ediyoruz?

SIRADAKİ HABER