Kızılay Sakarya’da ilk yardım eğitim merkezi açıyor 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Türk Kızılay Sakarya Şubesi arasında ilk yardım eğitim merkezinin, SATSO’nun yeni binasında açılması adına iş birliği yapıldı 

Kızılay Sakarya’da ilk yardım eğitim merkezi açıyor 

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Tük Kızılay Sakarya Şubesi Başkanı Zahit Tiryaki’yi ziyaret etti. Söz konusu gerçekleşen ziyarette, ilk yardım eğitim merkezinin SATSO’nun yeni binasında hizmete girilmesi için iş birliği yapıldı. 
CİDDİ ÇALIŞMALAR OLACAK
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Altuğ, “Pandemi süreci içerisinde Kızılay ile birlikte, özellikle Ramazan öncesi ihtiyaç duyan hemşehrilerimize Ramazan kolisi desteği yapmak adına yoğun çalışmalarımız oldu. İyi olan ilişkilerimiz daha iyi olma yolunda ilerliyor. Bizde bugün hem Zahit Başkanımızı makamında ziyaret ettik hem de Kızılay’a üyeliğimizi gerçekleştirdik. Ben kendisine ve Kızılay çatısı altında çalışan her bir arkadaşımıza teşekkür ediyorum. İlerleyen günlerde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Türk Kızılay Sakarya Şubesi arasında çok ciddi çalışmaları olacak. Biz hem SATSO olarak hem de şahsi olarak her zaman Kızılay’ın yanındayız” ifadelerini kullandı. 
SATSO İLE İŞBİRLİĞİ
Pandemi sürecinde valiliğin koordinasyonuyla birlikte güzel çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve burada ihtiyaç sahiplerine en büyük desteği verenler arasında SATSO’nun da olduğunu vurgulayan Başkan Tiryaki, “İlk yardım eğitim merkezini SATSO’muz ile birlikte Sakarya’mıza kazandıracağız. Kızılay tarafından verilen ve uluslararası geçerli olan ilk yardım eğitimi hem sanayici iş adamlarımıza hem de tüm halkımıza hizmet verecek. 2 gün sürecek olan eğitimler günlük 8 saat, iki gün boyunca toplamda 16 saatlik bir ilk yardım eğitimi vermeyi planlıyoruz” dedi. 
3 YIL GEÇERLİ OLACAK
İlk yardım eğitim sertifikasının 3 yıl boyunca uluslararası geçerli olduğunu sözlerine ekleyen Tiryaki, “Üç yılın sonunda sertifikasını yenilemek isteyen arkadaşlarımız, 8 saatlik bir eğitimle tekrardan sertifikayı almaya hak kazanacaktır. Tehlikeli, az tehlikeli ve çok tehlikeli olan işyerlerinde Sağlık ve Çalışma Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kurallar dahilinde ilk yardım eğitimlerini bulundurma zorunlulukları var. Biz Sakarya’da, bulunan bu açığı Kızılay ve SATSO olarak kapatmış olacağız. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Akgün Altuğ’a, teşekkür ediyorum. Kendisi Onursal üyemizdi ve bugünden itibaren doğal üyemiz oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. Serkan Ok 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER