Kızılay’ın yüzü oldular

Sakaryalı STK başkanları, Kızılay Sakarya Şubesi’nin başlattığı kan bağışı kampanyasında reklam yüzü olarak, sağlıklı olan tüm vatandaşları kan vermeye davet etti

Kızılay’ın yüzü oldular

Türk Kızılay Sakarya Şube Başkanlığı tarafından “İyilik aşkına haydi kan bağışlamaya! Kan bağışı can bağışı” sloganıyla kampanya başlatıldı. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Ticaret Borsası (STB) Başkanı Adem Sarı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, kampanyanın reklam yüzü oldular.

DÜNYADA YAPILAMAYAN TEK İLAÇ

Kanın dünyada yapılamayan tek ilaç olduğunu kaydeden Başkan Altuğ, “Özellikle böyle bir salgın sürecinde stoklarımızda kanın bulunması gerektiğini biliyoruz. Kızılay’ın bu konudaki çalışmalarını da yakından takip ediyoruz. İnsanlık olarak bugün birbirimiz için elimizden geleni yapmak ve yaşatmak için tüm imkanlarımızla yardıma koşmak zorundayız. Salgında en önemli gücümüz tedbir ve dayanışmadır. Unutmayalım ki, bu kötü günleri atlattığımızda akıllarımızda ortak mücadelemiz ve dayanışmamız kalacak. Sakaryalıların da bu bağışa duyarlı olacaklarına inanıyorum” dedi.

“ÇALIŞMALARI ÖNEMSİYORUZ”

Kızılay tarafından hayata geçirilen çalışmaları önemsediklerini ifade eden Başkan Sarı, “Deprem, yangın, sel gibi tüm afetlerde yanımızda olan Kızılay’ın tüm çalışmalarını önemsiyoruz. Kızılay’ın gerçekleştirdiği tüm kampanya ve çalışmalara destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu kapsamda Kızılay Sakarya Şubesi’nin hazırladığı kan verme kampanyasına destek olarak farkındalık yaratmak istedik. Kan vermek bir başkasına can vermektir. Kızılay olmazsa olmaz. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Sağlıklı olan her vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz” diye konuştu.

“KIZILAY, YAŞAM SİGORTASIDIR”

Kızılay’ın, Türkiye’nin en büyük kuruluşu olduğuna dikkat çeken Başkan Filizfidanoğlu, “Ciddi bir kan ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Salgından dolayı vatandaşların bağış yapmaya gitmekte tedirgin olduklarını gördük. Biz bu konuda üyelerimizi de teşvik ediyoruz. Tüm halkımızdan da destek olmalarını bekliyoruz. Kızılay, kan ihtiyacı için tüm vatandaşların garantisidir, yaşam sigortasıdır. Yarın kimin başına ne geleceğini bilmiyoruz. Nasıl ki suya ihtiyaç varsa, kana da aynı şekilde her zaman ihtiyaç var. Böyle bir çalışmanın içinde bulunmaktan gurur duydum” dedi.

“GENÇLERİMİZİ TEŞVİK ETMELİYİZ”

Kana özellikle salgın döneminde daha çok ihtiyacın olduğunu vurgulayan Başkan Erdem, “Kana her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Kızılay’ın ‘kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’ diye bir sloganı var. Sağlıklı olan her vatandaşımızın kan vermeye davet ediyoruz. Parayla satın alamaz. Kan vermeyi alışkanlık haline getirmemiz gerekiyor. Özellikle gençleri teşvik etmemiz lazım. Hepimiz gençlerimize örnek olmalıyız ve bu yüzden adımları ilk biz atmalıyız. Bu organizasyonda emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Öte yandan Kızılay tarafından yapılan bilgilendirmede, kan bağışında bulunmak isteyenlerin, kan bağışı istasyonları ve 0264 291 5226 telefonla irtibata geçebileceği ifade edildi. Serkan OK

banner3
YORUM EKLE