Kocaali'de yatırım için güzel fırsat

Canadalı İnşaat tarafından yapımı gerçekleştirilen Kocaali Monali Yayla Evleri doğa ile iç içe yaşamın kapılarını aralıyor.

Kocaali'de yatırım için güzel fırsat

Canadalı İnşaat tarafından Kocaali'de yapılan Monali Yayla Evleri, yeni sahiplerini bekliyor. Şehrin gürültüsünden uzakta, mavi ve yeşilin bir arada olduğu Monali Yayla Evleri, vatandaşlara huzurlu bir yaşam temin ediyor. 

Doğa ve deniz manzarasının hakim olduğu Monali Yayla Evleri'nde; Depreme dayanıklı çelik konstrüksiyon yapı, merkez ısıtma, asansör, çocuk oyun alanı ve bahçe, her dairede beyaz eşyalar, termosifon, gömme Dolaplar, sığınak, daireler arası ses yalıtımı, ısı yalıtımı, her dairede yangın anında ve gaz kaçağı durumunda devreye giren, duman ve gaz detektörü, merkezi TV sistemi, laminant parke ve duvar kağıdı, otopark, deniz ve doğa manzaralı teraslar, 20 Tonluk Su Tankı (acil durumlar için), kapıcı dairesi Monali Yayla Evleri: Kocaali merkez, deniz ve hastaneye 1 kilometre; terminale ise 800 metre uzaklıktadır

iletişim bilgileri:

Adres:  Yayla Mh. 338. Sk. No:16 54800 Kocaali - Sakarya

Tel: 0541 890 34 16 

Monali Yayla Evleri ile ilgili teknik bilgiler:

• Binamız Bodrum kat betonarme üzeri tamamen hafif çelik konstrüksiyon binadır. Çelik, yüksek mukavvemeti, esnekliği ve hafifliği sayesinde, depreme karşı en dayanıklı inşaat malzemesidir. Hafif olması, aldığı darbelere kırılmadan karşı koyabilmesini sağlamaktadır. Deprem kuvvetini azaltacak tek unsur, yapının hafifletilmesidir. Çünkü yapının kütlesi ne kadar büyük olursa, depremin, üzerinde uygulayacağı kuvvet de o kadar büyük olacaktır. Çelik evler betonarme yapılara oranla yaklaşık 5 kat daha hafiftir. Bu da binaya gelecek olan deprem yükünün, 5 kat daha az olması demektir.

• Temel donatısı, kolon, kiriş ve perdelerimiz dayanıklı olacak şekilde projelendirilmiş ve uygulaması yapılmıştır. Aynı şekilde çelik kalınlığı buna uygun şekilde uygulanmıştır. Statik hesaplarına göre taşıyıcı kolon ve kirişlerde 1,2mm, diğer malzemeler ve oda bölmelerinde 0,7mm galvaniz çelik profiller kullanılmıştır. Sistemin montajı tamamen akıllı vidalama sistemi ile yapılmıştır, kaynak kesinlikle kullanılmamıştır.

• Temelde ve perdelerde dolgu seviyesine kadar 5mm BA2 Homojen PVC membran, Çatı ve tüm bina duvarlarında 10cm cam yünü (bu hem daire içi hem da tüm bina içi isi ve ses yalıtımı sağlar), Dış cephede Türkiye'nin 1 numaralı EPS markası Filli Boyanın Capatec Dalmaçyalı (4cm) ürünü kullanılmıştır. Böylece binamızda su, ses ve isi yalıtımı sağlanmıştır.

• Tüm banyolarda extra daha esnek plastic bazlı “remmers” marka izolasyon malzemesi kullanılmıştır. Çelik binalarda zamanla yaşanacak olan esnemelerde şapın kırılmasından veya çatlamasından böylece alttaki esnek malzeme etkilenmeyecektir. Böylece Avrupa standartlarında plastic esnek kabiliyetli bir izolasyon uygulanmıştır. Tüm banyolarda ilave olarak silicon bazlı derz dolgular kullanılmıştır (Kalekim Ultra Fuga). Böylece ekstra izolasyon sağlanmıştır.

• Hafif çelik tüm duvarlarımız ve çatı kaplamalarımız OSB3 ( suya ve yangına 30-45dk dayanıklı malzeme) ile kaplanmıştır. Tüm duvarlar direk Alçıpan ile kaplanmamış önce OSB3 (1,8mm) ile güçlendirilerek bina duvarlarının taşıma mukavemeti güçlendirilmiştir.

• Elektrik pano ve sigortalarımız Schneider, anahtar ve prizlerimiz birinci sinif malzemelerden (VIKO) oluşmaktadır. Tesisatta Helogen free borular kullanılmıştır. Tüm dairelerde yangın algılama duman dedektörü bulunmaktadır. Bina giriş, merdiven ve tüm koridorlarda armatürler enerji kesilmesi durumunda 7 saat yanacak şekilde kitlidir. Tüm dairelerde 30 MA hayat kurtaran ve 300 MA yangın koruma kaçak akım koruma şalteri mevcuttur. Elektrik tesisatlarımızda buat yoktur. Bu da yangin riskini minimize eden bir sistemdir.

• Binamız 31 daireye yetecek kapasitede kalorifer kazanı ile donatılmış (ÇETİK 170.000 kcal), kat geçişleri demir borularla, kat içleri ise kollektör merkezleri oluşturularak mobil sistem ile tamamlanmıştır. Mobil sistem uygulamalarında borular koruyucu kılıf içerisinden geçirilip radyatör ve kollektör bağlantıları siva üstünde kaldığından ileride meydana gelebilecek arızalar kolayca müdahale edilerek ortadan kaldırılabilir. Aynı zamanda merkezi bir kontrolle istenilen peteğin suyu açılıp kapatılabilmektedir. Bu da yakıt tasarrufu açısından önemlidir.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 13:07
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER