Kuzey Marmara Otoyolu adım adım yaklaşıyor...

Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kınalı-Çatalca kesimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla törenle açıldı. Kısım kısım açılan Kuzey Marmara Otoyolu'nda Sakarya kesimine gittikçe yaklaşılıyor.

Kuzey Marmara Otoyolu adım adım yaklaşıyor...

Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kınalı-Çatalca kesimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla törenle açıldı. 

Sakarya'dan da geçecek olan 400 kilometre uzunluğundaki Kuzey Marmara Otoyolu'nun 29,5 kilometre uzunluğundaki Kınalı-Çatalca kesimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu'nun şimdiye kadar hizmete açılan Odayeri-Paşaköy, Paşaköy- Mecidiye, Hüseyinli- Kömürlük, Yassıören-Odayeri, Kurtköy-Liman Bağlantı Yolu, Çatalca-Yassıören, Liman Kavşağı ve Sevindikli Kavşağı bölümlerine törenle Kınalı-Çatalca kesimi de eklendi.

Projenin bitiminde İstanbul-Kocaeli ve Sakarya trafiğinin oldukça rahatlatması bekleniyor.

Törende konuşma alan Cumhurbaşkanı Erdoğan;
"Bugün Kuzey Marmara Otoyolu'nun 29,5 kilometre uzunluğundaki Kınalı-Çatalca kesimini sizlerin hizmetine sunuyoruz. Vatandaşlarımız kesintisiz, güvenli seyahat imkanına kavuşacak" ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tören sonunda hizmete açılan yolda test sürüşü gerçekleştirdi.

Sakarya Güzergahı
Alandüzü mevkiinden Sakarya il sınırına bağlanacak otoyolun Evrenköy mevkiinde yapılacak köprü Adapazarı-Karaman Duble Yolu'nun üzerinden geçerek Karaman'a ulaşacak. Buradan sonra D-020 Kaynarca Yolu üzerinden ilerleyecek olan otoyol daha sonra D-650 Karasu Yolu üzerinden de geçerek Akyazı Durağı'nda son bulacak. Kaynarca ve Karasu'ya ulaşımı sağlayan duble yollara da ilerleyen süreçte otoyolun geçişi için iki adet köprü inşa edilecek.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Soner
Soner - 11 ay Önce

Devlet halka hizmet etmek için vergi alır hem vergiyi alıyorsun hem yoldan köprüden parayla geçiriyorsun bu halka hizmet değil bana fırıncı param varsa ekmek veriyor yoksa yok diyor sizde öyle paran varsa geçersin yoksa geçemezsin

Atmaca
Atmaca - 6 ay Önce

Devlet sana alternatif ücretsiz yol da sunuyor. Tercih senin.

Rahmi  Demir
Rahmi Demir - 10 ay Önce

Reyis Bu isi Bilir