MBD'den Muhsin Yazıcıoğlu için anma mesajı...

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıl dönemi nedeniyle anma mesajı yayınladı.

MBD'den Muhsin Yazıcıoğlu için anma mesajı...

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan tarafından Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun 11. vefat yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınlandı.

MBD Genel Başkanı Ercen mesajında şu ifadelere yer verdi;

Tüm Dünya’da yaygın şekilde görülen ve ülkemizi de etki alanına alan Covid-19 Virüsünün sebebiyet verdiği hastalıktan geçtiğimiz sıkıntılı bu günlerde her bir hastamıza şifa , vefat eden vatandaşlarımıza Yüce Allah(c.c)’dan rahmet, yakınları ve aziz milletimize sabır diler başta genç kardeşlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza bu vesile ile #EvdeHayatVar çağrısı yapıyorum.

Disiplini hak kitaptan gelen , 1980 öncesi ve sonrası kutsal saydığı Devleti,  Aziz gördüğü Milleti uğruna hiçbir beklenti içerisine girmeden Meclis kürsüsünde, miting alanlarında veyahut gerçekleştirdiği  ev, işyeri, düğün, hastane ziyaretlerinde sözünü Allah(c.c)’a emanet eden birisiydi, yani kendisinin deyimiyle “kendini ruhuna , ruhunu Allah(c.c)’a teslim etme prensibiyle vazife yapmış olan bizlerin değeri Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarını 11 nci sene-i devriyesinde rahmet, saygı ve üzüntü ile anıyorum.

Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu; Türk Siyasi Hayatına belli dönemlerine yön vermiş , kutsalı uğruna  bir çok engelleyici, önleyici vazife yapmış ve bundan dolayı bir sürü acıya maruz kalmış, işkenceler görmüş en güzel yıllarını inandığı tüm değerlere harcamıştır.

Binlerce gencin hem Reisi hem ağabeyi, milyonların Dostu, Kardeşi, Muhsini olmuştur.

Koca bir milletin ardından göz yaşlarıyla onu son yolcuğa taşıdı o günü unutmak mümkün değildir.

Yakinen tanıma ve kendisinin Genel Başkanımız olduğu o günlerde, teşkilatında bir nefer olma şerefine nail olmanın iç huzurunu halen hissetmekteyim.

Vefatının üzerinden 11 yıl geçmiş olmasına rağmen  Sakarya  Alperen Ocakları İl Başkanlığı vazifesi ile görevlendirildiğim o anki gurur dolu duyguyu o günkü aşka kalbimde taşımaktayım.

Ben ve yol arkadaşlarımın 2007 yılında üstümüze aldığımız sorumluluğun gerekliliklerini ömrümüz yettikçe ifa edeceğiz. Bu bağlam da  Muhsin Başkanımızın vefatından sonra devam etmesi keyfiyet değil bir mecburiyet meselesi olarak gördüğümüz teşkilatımızın düsturu olan Türk-İslam mefkuresi çerçevesinde tüm çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğimizi söyleyerek , Teşkilatlarımızdan Muhsinlerin taşmasını niyaz ederim.

Muhsin Başkanımıza, yol arkadaşları ağabeylerimize  Yüce Allah(c.c)’tan rahmet diliyoruz.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER