Mecliste 'kabak tatlısı' polemiği

Halkın gündeminden uzak konuların tartışıldığı TBMM bütçe görüşmelerinde polemik konusu bu kez Adapazarı'nun meşhur kabak tatlısıydı...

Mecliste 'kabak tatlısı' polemiği

Hürriyet'ten Turan Yılmaz'ın haberi şu şekilde: 

Meclis'teki bütçe görüşmelerinde AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, “fakirlik edebiyatı” yapmakla eleştirdiği CHP Genel Başkan Yardımcısı, Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un kabak tatlısını tahinli yediğini söyledi.

Öztunç ise “Yedimse Allah belamı versin” dedi.

Salonda tansiyonu yükselten tartışmanın fitilini, Öztunç’un önceki günkü bütçe görüşmelerindeki şu sözleri ateşledi: “Beyaz çay, ejder meyvesi, efuli -liçi meyvesi eşliğindeymiş- aloe vera -starex meyvesi eşliğinde- orman meyveli spesiyal, bahçe naneli limonata içermiş, pataşur içerisinde Çerkez tavuğu -neyse bu artık- zencefilli somonlu suşi, tartolet içerisinde humus. Millet aç siz bunları yiyorsunuz.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Ayıp, ayıp be. Mahremine mi giriyorsunuz?” diye tepki gösterirken, tansiyonu yükselten tartışma tutanaklara şöyle yansıdı:

BEN DE AKŞAM HAMSİ YEDİM
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora:
Sanki böyle bize burada, şatafat içerisinde yaşayanlar, sürekli fakirlik edebiyatında bulunuyorlar. Akşam yemeğimde hamsi yedim ama Kahramanmaraş milletvekilimiz kabak tatlısını tahinli yedi, ondan da taviz vermedi.

Öztunç: Sayın Başkanım, sayın hatip benim akşam yemeğinde ne yediğimi söyledi.

Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç: Yediniz mi siz kabak tatlısını? Yemediyseniz sorun yok.

TAHİNLE YEMEK KÖTÜ BİR ŞEY Mİ

Öztunç: Beni şatafatlı yemek yemekle…

Başkanvekili Bilgiç: Arkadaşlar, sataşmadı, kabak tatlısı yemek kötü bir şey mi tahinle; hayret bir şey. Ve Sayın Cora, hakikaten, kimin ne yediği bizi hiç ilgilendirmiyor yani.

Öztunç: Eğer, ben kabak tatlısı yediysem Allah benim belamı versin. Vallahi yemedim, ben tatlı yemiyorum. Ben ne yedim biliyor musun Sayın Cora bu akşam yemeğinde?

Bilgiç: Söylemeyin Sayın Öztunç

Öztunç: Kuru fasulye, pilav yedim. Ben köy çocuğuyum. Sen de hamsi yemişsin.

AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç: Başkanım, kuru fasulye yemiş, gazı var belli. (CHP sıralarından ‘Ayıp ya’ sesleri)

Öztunç: Ayıp be, ayıp. Meclise yakışıyor mu? Böyle bir terbiyesizlik var mı?

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu: Mutfakla ilgili terbiyesizliği siz yapıyorsunuz.

HABERİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 10:48
banner3
YORUM EKLE