Mehmetçiğe Saygı Anıtına saygı kalmamış

Adapazarı’nda bulunan Mehmetçiğe Saygı Anıtının bakımsız ve hasar görmüş hali görenleri üzdü 

Mehmetçiğe Saygı Anıtına saygı kalmamış

Sakarya’da terörle mücadele Şehitleri ve aileleri için yaptığı faaliyetlerle tanınan ve www.terorsehitleri.com İnternet sitesi yöneticisi Erdoğan Erdoğan, Kurban Bayramında Şehit Den.Er.Fatih Kemal Yarar’ın Babası Emekli öğretmen Salim Yarar’ı Adapazarı Çökekler Mahallesindeki evinde ziyaret etti. 
Şehit babasını ziyaretin ardından aynı mahallede, baba Salim Yarar ve vatandaşlar tarafından yapılan 100. Yıl Mehmetçiğe Saygı Anıtını da gezen Erdoğan, gördüğü manzara karşısında şoke oldu. 

Erdopan Erdoğan, “Ziyarette gördüğümüz manzarada yıkıldık. Mehmetçiğe Saygı anıtı kırılmış, elektrik sitemleri sökülmüş, çeşmesinin mermeri kırılmış, anıt alanı sigara izmaritleri ve çöplerle doluydu ve bu görüntü bizleri çok üzdü. Anıtın bakım, onarım ve temizliğinin yapılması için bugün CİMER’den ilgili kurumlara başvuruda bulundum. İlimizdeki ilgili kurumlardan anıtımızın bakım, onarım ve temizliğinin yapılmasını ve mahalle sakinleri (çocuklarının) amacı dışı kullanımı için anıta girişin daha güvenlikli bir sistemle yapılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER