Memurlar Sakarya’da bordro yakacak!

Türk Büro-Sen Sakarya Şubesi, memur maaşlarına yapılan zammı protesto etmek için Çarşamba günü basın açıklaması yaparak bordro yakma eylemi yapacak 

Memurlar Sakarya’da bordro yakacak!

sakaryayenihaber.com -

Kamu çalışanlarına yapılan yeni yıl zammı ile ilgili memur sendikalarının tepkileri devam ediyor. 
Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Büro-Sen Sakarya Şubesi, maaş zammının yeterli olmadığını belirterek basın açıklaması ve bordro yakma eylemi yapacak. 
Sendikaya bağlı memurlar, Çarşamba günü saat 13.00’te Atatürk Bulvarı’ndaki AKM önünde toplanacak. 
Türk Büro-Sen Şube Başkanı Kenan Toka, basın açıklamasına tüm memurları davet etti. 
Toka, konuyla yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 
“Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi’nin yapmış olduğu 2019 Aralık ayına ait asgari geçim endeksi sonuçları açıklanmıştır. Türkiye İstatistik Kurumu’ndan alınan Aralık 2019 fiyatlarına göre yapılan araştırmada çalışan tek kişinin yoksulluk sınırı 3.408,93 TL olarak hesaplanmıştır. Dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddi ise 6.897,69 Lira olarak belirlenmiştir. Sonuçlar, dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddinin bir önceki aya göre %0,56 oranında arttığını göstermektedir.  Çalışan tek kişinin açlık sınırı ise bir önceki aya göre %0,41 oranında artmış ve 2.636,64 Lira olarak hesaplanmıştır. Türkiye’de 4 kişilik bir ailenin ortalama gıda ve barınma harcamaları toplamı ise 2019 yılı Aralık ayında 2.560,66 Lira olarak tahmin edilmiştir.” 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER