Müftülükler Suriyeliler için seferber oldu 

Serdivan İlçe Müftülüğü Suriye’de yaşayanlara, Erenler İlçe Müftülüğü ise ülkemizdeki iki kampta yaşayan Suriyelilere yönelik başlatılan kampanyada toplanan un ve battaniyeleri dualarla gönderdi 

Müftülükler Suriyeliler için seferber oldu 

Sakaryayenihaber.com – Serkan OK’un haberi
SERDİVAN’DAN SURİYE KENTLERİNE

Serdivan İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Serdivan Şubesi tarafından Telabyad ve Resulayn’da yaşayan Suriyeli Müslümanlar için Un ve Battaniye yardımı kampanyası gerçekleştirdi. 
Yapılan açıklamada, Sakarya Müftülüğü tarafından her ay bir ilçeden Suriye’de yaşayan Müslümanlar için un ve battaniye yardımının yapılacağını söylendi. Ocak ayında Serdivan ilçe müftülüğü tarafından 1 tır gönderilecekken yoğun ilgi gören kampanya nedeniyle 2 tır un ve battaniye yardımı yapıldı. 
Diyanet İşleri Başkanlığı Bakanlık Müşaviri Hasan Başir, “Serdivan müftülüğü olarak ocak ayında 1 tır un ve battaniye yardımı yapacaktık fakat yoğun katılım olunca tır sayımız 2’ye çıktı. Yapılan yardımda maddi ve manevi olarak yardımda bulunan bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Zaman zaman Suriye tarafına gidiyoruz. Orada incecik çadırın içerisinde Müslüman kardeşlerimiz Türkiye’ye teşekkür ediyor. Türkiye bizim kalemiz ve biz oraya dua ediyoruz. Oraya bir şey olursa bize de olur diyorlar” ifadelerini kullanırken gönderilecek olan 2 tır dualar eşliğinde yola çıktı. 

ERENLER’DEN TÜRKİYE’DEKİ KAMPLARA
Erenler İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erenler Şubesi iş birliğiyle düzenlenen Ceylanpınar ve Akçakale kamplarında yaşayan Suriyeli Müslümanlar için Un Kampanyası gerçekleştirdi. 
Kampanya kapsamında Erenler İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar öncülüğünde din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticilerinin katkılarıyla Erenler halkı kampanyadan haberdar edilerek yoğun ilgi görüldü. Erenler İlçesi iş insanlarının, cami cemaatinin ve din görevlilerinin bağışlarının yanı sıra 4-6 yaş Kur’an kurslarında okuyan minik öğrenciler harçlıklarından biriktirerek kampanyaya katkı sağladı. 
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Gerçekleştirilen kampanyada biri Ceylanpınar kampına diğeri Akçakale kampına gitmek üzere 2 tır un yardımı yapıldı. Yapılan 2 tır un yardımı bölge lojistik depolarına teslim edildi. Gerçekleşen kampanya sonrası yapılan açıklama da, “Erenler İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erenler Şubesi iş birliği ile başlattığımız un kampanyasında ilçemiz halkı tarafından yoğun ilgi görmüştür. Gösterilen ilginin mutluluk vermesinin yanı sıra minik yavrularımızın biriktirdikleri harçlıklarını kampanyaya destek adına verdikleri davranış ise takdire şayandır. Bu vesile ile kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ederek kampanyamızın devam edeceğini de belirtmek isteriz” şeklinde açıklama yapıldı. 

Serkan OK

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER