Mütercimler özür diledi ve ekledi…

Sakarya ve Sakaryalılara küstahça söylemlerde bulunan Erol Mütercimler, canlı yayında özür diledi ve ekledi, “Sözlerim yanlış anlaşıldı. Ben Sakaryalılar için değil, Sakarya’da yuvalanan bölücü örgütler için canları cehenneme cümlelerini sarf ettim” dedi.

Mütercimler özür diledi ve ekledi…

sakaryayenihaber.com –

Canlı yayında Sakarya’nın yerel televizyon kanalına konuk olan Erol Mütercimler, Sakarya ve Sakarya halkına yönelik söylediği sözlerin yanlış anlaşıldığını belirtti ve özür diledi. TV264’ün konuğu olan Mütercimler, canlı yayında şu ifadeleri kullandı:

SÖZLERİM YANLIŞ ANLAŞILDI

Sakarya’dan benim de arkadaşlarım ve dostlarım aradılar. Onlar, bu sözlerimi kimler için kullandığımı anlıyor. Sanki o ifadeler, Sakarya’da yaşayan herkes için kullanılmış gibi algılandı. Bu da beni üzdü.

Sakarya bölgesi milli mücadele ve Kurtuluş Savaşı döneminde hassas bir bölgeydi. Oradaki insanların hassasiyeti nedeniyle oralarda İngilizler ve saray provokasyonuyla iç isyanlar uygulandı. Ama Sakarya halkı bu isyanlara boyun eğmedi ve mücadele başarılı oldu. Kast ettiğim ifade de buna yönelikti. Yanlış anlaşıldı.

SAKARYA HALKI İÇİN KULLANMADIM

Günümüze gelince de, bölgede bir tarikat yuvalanması yapılıyor. FETÖ döneminden de biliyorsunuz. ‘Üzülürse üzülsünler, canı cehenneme’ dediklerim de o tarikat mensupları. Oradaki müritler ve bu işin organizasyonunu yapanlar. Yoksa Sakarya halkı için böyle bir ifade nasıl kullanılabilir? Demek ki bu sözleri açık açık ifade etmeliymişim. Yanlış anlaşıldım.

Can arkadaşlarım beni aradı, kendileri bana ‘Biz senin ne demek istediğini anladık’ dediler. Orada oturanlar diyerek kastettiğim; Sakarya’da oturan o müritler ve tarikat mensuplarıydı. Sakarya’da oturan, bu yapılanmaların dışında olan, yapılanmalara karşı mücadele eden herkesten, bu nedenden dolayı özür diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 13:09
banner3
YORUM EKLE