O video sonrası Babaoğlu'na gönlü kırılmış 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'na kırıldığını açıkladı. İşte sebebi... 

O video sonrası Babaoğlu'na gönlü kırılmış 

sakaryayenihaber.com - 
Hendek'te 29 Nisan akşamı içme suyundan yayılan koku uzun süre konuşulmuştu. 
Olayın üstünden 10 gün geçince, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu su kaynağının başında çektiği videoda Büyükşehir ve SASKİ'ye seslenerek içme suyundaki kokunun kaynağı ile ilgili açıklama yapılmasını istedi. İki kurum olaya yönelik araştırmaların devam ettiği söyledi ancak üstünden 1,5 geçmesine karşın kesin bir açıklama yapılmadı. 

Konu Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisinde farklı bir şekilde gündeme geldi. 
Ramazan Bayramında bisikletten düşerek omzunu kıran Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, meclis toplantısına kolu askıda geldi. 
Babaoğlu, gündemde yer alan Hendek'le ilgili bir madde hakkında açıklama yaptı. 

Babaoğlu'nun açıklamasının ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, konudan bağımsız olarak Hendekli Başkanın o videosunu hatırlattı. 

GÖNLÜM KIRILDI 
Ekrem Yüce; "Hendek Belediye Başkanımıza geçmiş olsun demek istiyorum. Suyun başına gidip konuşursan öyle olur. (tebessüm ederek) Bir meclis üyemiz orada itham edici yazılar yazdı Allaha havale ettim. Sağ olsun başkanım da aynı duyarlılığı hissetti ve görüştük. Arkadaşımız biraz haddini aşmış ve kendisiyle görüşeceğiz dedi. Bizde sarıldık. Bir gün önce belediye başkanımızla görüşmüş, sarılıp ayrılmıştık. Bir gün sonra Başkan çıkmış derenin kenarında açıklama yaptı. Gönlüm kırıldı. Kolunuz kırıldığı için vicdanım el vermedi. Biz kardeşiz. Bazı şeyler farklı olabilir ama biz bütünüz. Biz, Sakarya’ya hizmet için varız" dedi. 

Bunun üzerine Turgut Babaoğlu da konuya açıklık getirirken; "Sizi inciltecek bir şey varsa istifa ederim. Arkadaşları o videoyu izlemeye davet ediyorum. O açıklama 20 gün sonra yapmak zorunda kaldığım bir açıklamadır. 20 gün boyunca SASKİ’den bir açıklama gelmediği için yaptım. Kabahatine biz ortak oluruz, sorun yok" ifadelerini kullandı.  Şevval GEÇİN 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER