Okullardaki TYP'liler artık hastanede çalışıyor

Sakarya'da TYP kapsamında okullarda çalışan temizlikçi ve güvenlik görevlileri, okulların uzaktan eğitime geçmesi sebebiyle hastanelerde görevlendirildi. 

Okullardaki TYP'liler artık hastanede çalışıyor

 sakaryayenihaber.com - 
Sakarya Çalışma ve İl Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü'nün Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, eğitim ve öğretim sezonunun başlamasıyla okullarda 750 temizlik görevlisi ve 300 özel güvenlik görevlisi görevlendirildi. 
Ancak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayılarının artması sonucu okulların uzaktan eğitime geçmesiyle bu personeller için yeni program uygulamaya alındı. 
Sakarya İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu'nun kararı doğrultusunda okullardaki temizlik ve güvenlik görevlilerinin hastanelerde çalışması planlandı. 
Bu kapsamda ilk olarak 300 temizlik görevlisi ve 115 özel güvenlik görevlisi hastaneler ve sağlık müdürlükleri bünyesinde görevlendirildi. 


İŞKUR İl Müdürü Tekin KAYA, söz konusu uygulamayla ilgili olarak; "Virüs salgınına karşı başta Valiliğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları yoğun bir çalışma yürütmektedir. Söz konusu çalışmalara İŞKUR programları ile katkıda bulunulması sahada olanların moral ve motivasyonuna katkı sağlanacaktır. İŞKUR'un yeni uygulamaya koyduğu Toplum Yararına Programların bir başka amacının da birey ve toplum sağlığının korunmasına destek olunmasıdır. Sağlanan personel desteği ile Sağlık Müdürlüğümüzün daha fazla hizmet sunumuna yardımcı olunması da amaçlanmıştır" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 15:12
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarık hoca
Tarık hoca - 1 ay Önce

Bu personellerin sağlıklı olanlarının görevlendirilmesi gerekir. Mazereti olanların iyi etit edilmesi lazım. Aksi halde pandemi in artışına sebep olabilirler. Özellikle astım, bronşit vb hastalar hastanelerde görevlendirilmemeli.