Orhan Cami bahçesinde namaz kılacaklar 

Adapazarı'nda yaklaşık 8 aydır restorasyonu süren Tarihi Orhan Camii'nin bahçesinde namaz kılınacak 

Orhan Cami bahçesinde namaz kılacaklar 

sakaryayenihaber.com -

Adapazarı şehir merkezindeki 1323 tarihli Orhan Camii, geçen yıl Temmuz ayından bu yana restorasyonda... 

Çalışmaların Nisan ayında tamamlanması beklenirken, şehiredeki sivil toplum kuruluşlarından dikkat çeken bir hamle geldi. 

Sakarya'da faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu 'Sakarya Milli İrade STK'ları' platformu, cami bahçesinde toplu namaz kılma kararı aldı. 
Sivil toplum kuruluşları üyeleri, Perşembe günü öğle namazında cami bahçesinde namaz kılacak. 
Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, konuyla ilgili olarak sosyal medyada; "Aylardır kapalı olan Orhan Camii mahzun! Camimizin cemaatine bir an önce kavuşmasını istiyoruz. Ses verelim ve seccademizi alıp 12 Mart Perşembe günü öğle namazını cemaatle Orhan Camii bahçesinde kılalım" açıklaması yaptı.

BAKANLIKTAN CEVAP

Murat Mengen'in sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıya bakanlıktan yanıt geldi. Konuyla ilgili bir açıklama daha yapan Mengen, "Orhan Caminin ibadete açılması tekrar şehrimize bütünleşmesi adına yapmayı düşündüğümüz Perşembe günü öğle namazını Orhan Cami bahçesinde kılma düşüncemiz maksadına ulaşmıştır. Bakanlık Orhan Cami ile ilgili bizlere restorasyon çalışmalarının Ramazan ayına yetişeceğini hatta Nisan ayının başında tamamlanacağını taahhüt etmiştir. Sakarya Milli İrade STK'ları olarak Bakanlığımızın hassasiyeti için teşekkür eder, konunun ise takipçisi olacağımızı buradan beyan ederiz."dedi. Adil KİMETTÜ 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 19:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Objektif
Objektif - 13 ay Önce

Belki de ne cevap geleceğini biliyorlardı önceden. Aklı sıra "biz tepki gösterdik, onlar da yaptılar" demeye getiriyor olabilir mengen

Cami cemaati
Cami cemaati - 13 ay Önce

Tebrik ederim güzel bir çalışma olmuş